Зведені дані АТО – 16 січня 2018

У результаті обстрілів з боку бойовиків російсько-окупаційних військ протягом минулої доби жоден захисник України не загинув і не був поранений.

Зазначимо, що в районі проведення АТО спостерігається певне затишшя з боку окупантів, проте бойовики незаконних збройних формувань все ж таки здійснювали обстріли наших оборонних укріплень.

Загалом минулої доби в районі проведення Антитерористичної операції зафіксовано 3 прицільних ворожих обстріли.

Зазначимо, що ситуація в районі проведення АТО продовжує перебувати під контролем українських захисників.

Луганський напрямок

Тут зафіксовано один прицільний нетривалий обстріл в бік наших позицій. Близько 23 години ворог з гранатометів та великокаліберних кулеметів вів обстріл по захисниках Зайцевого.

Донецький напрямок

Протягом минулої доби зафіксовано 2 прицільних обстріли позицій українських військових з боку російсько-окупаційних військ.

З 17 години, протягом 40 хвилин, противник випустив по захисниках Широкиного 5 снарядів з міномету калібру 82 мм, супроводжуючи їх обстрілами з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Тривалий обстріл з боку окупантів відбувся по захисниках Кам’янки. З близько 16-ї, протягом майже двох годин, ворог вів вогонь з гранатометів різних систем, кулеметів та стрілецької зброї.

Такі факти оприлюднив сьогодні на традиційному щоденному брифінгу речник  Міністерства оборони України з питань АТО  полковник  Дмитро Гуцуляк.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування російських окупаційних військ активізувало ведення розвідки позицій сил АТО із застосуванням диверсійно-розвідувальних груп.

Зокрема, протягом 13-14 січня ц.р. під час спроб перейти ділянки власних мінно-вибухових загороджень на Маріупольському і Бахмутському напрямках підірвались диверсійно-розвідувальні групи противника. Декілька диверсантів загинули (з них – один офіцер), є важкопоранені.

Командування противника розпочало розслідування щодо визначення винних у хаотичному встановленні мінно-вибухових загороджень перед власними позиціями, що призвели до втрат бойовиків у т.зв. розвідувальних підрозділах.

15 січня розпочався офіційний візит Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака до Республіки Хорватія

Під час офіційного візиту до Республіки Хорватія Степан Полторак зустрівся із Віце-прем’єр-міністром – Міністром оборони країни паном Даміром Крстичевичем.

Сторони обговорили багато питань співробітництва між двома країнами.

Міністр оборони України повідомив про безкомпромісну підтримку з боку дружньої Республіки Хорватія територіальної цілісності та суверенітету України, її європейських та євроатлантичних прагнень.

Степан Полторак зазначив, що у сучасних безпекових умовах співпраця з Хорватією, як державою-членом Альянсу, країною, яка подолала зовнішню агресію та відновила територіальну цілісність, є вкрай важливою для нашої країни.

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко розпочав офіційний візит до Брюсселя, де візьме участь у роботі Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів

Глава української делегації візьме участь у засіданні Військового комітету НАТО у форматі з Україною, а також у засіданнях операційних партнерів місії НАТО в Афганістані «Рішуча підтримка» та засіданні, присвяченому співробітництву у форматі «Проекціювання стабільності».

У штаб-квартирі НАТО генерал армії України Віктор Муженко проведе також низку двосторонніх зустрічей з політичним та військовим керівництвом НАТО, начальниками генеральних штабів збройних сил інших країн. Темою обговорення під час цих зустрічей будуть поточні аспекти регіональної безпеки та практичні питання військової співпраці з країнами-членами Альянсу та країнами-партнерами.

Цими днями славетній 72 окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців виповнюється 76 років

З початком російської агресії проти України бригада вже 8 березня 2014 року, вийшла на захист державного суверенітету і територіальної цілісності України. Всі майже чотири роки війни військовослужбовці бригади давали рішучу відсіч підступному ворогу – російсько-окупаційним військам, несли людям спокій, захищеність, можливість мирного життя на своїй землі.

На честь Дня бригади під час урочистого шикування військовослужбовців 72 ОМБр привітали представники командування та командири бригади. Понад 300 військовослужбовців отримали нагороди від Адміністрації Президента України – відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Зараз, знаходячись на відновленні і доукомплектуванні, бригада активно готується до виходу в район бойових дій. Військовослужбовці 72 ОМБр, які довели вірність народу України, готові й надалі підвищувати свою військову майстерність, надійно захищати громадян України від будь-яких замахів агресора на їх життя і свободу.


Інформацію підготовлено Міністерством оборони України