Зведені дані АТО – 13 січня 2018

Протягом минулої доби, попри традиційне порушення режиму тиші з боку бойовиків російсько-окупаційних військ із забороненого Мінськими угодами озброєння, серед наших, Українських захисників, загиблих немає.

Загалом минулої доби в районі проведення Антитерористичної операції зафіксовано 10 прицільних ворожих обстрілів. При цьому ворог випустив в бік наших позицій близько 40 мін калібрів 120 та 82 мм.

Наші військовослужбовці 5 разів відкривали вогонь у відповідь, використовуючи штатне озброєння, яке не заборонене Мінськими угодами.

Внаслідок ворожих обстрілів, двоє військовослужбовців отримали поранення. Це сталося в районі Троїцького та поблизу Катеринівки. Зазначаємо, що поранених військових було оперативно евакуйовано до медичних установ та військових мобільних госпіталів. Стан їх здоров’я – середньої тяжкості та задовільний. Наразі нашим захисникам надається кваліфікована медична допомога.

Луганський напрямок

За інформацією, яку оприлюднив сьогодні на традиційному щоденному брифінгу речник  Міністерства оборони України з питань АТО  полковник  Дмитро Гуцуляк, ворог провів 7 прицільних обстрілів в бік наших позицій.

З 20 години, окупанти вели довготривалий обстріл по захисниках Троїцького, застосовуючи міномет калібру 120 мм, озброєння БМП, спарену зенітну установку ЗУ-23-2 та гранатомети. Тут зафіксовано приліт 9 ворожих мін 120-го калібру.

З мінометів калібру 82 мм ворог випустив 7 мін по захисниках Луганського.

Протягом минулої доби під ворожий вогонь з великокаліберних кулеметів, гранатометів різних систем та стрілецької зброї неодноразово потрапляли наші позиції в районі Катеринівки, Луганського, Троїцького, Станиці Луганської.

Зазначимо, що у переважній більшості випадків захисники України адекватно придушували ворожу активність зі зброї, що не заборонена Мінськими домовленостями.

Донецький напрямок

Протягом минулої доби зафіксовано 3 прицільних обстріли наших позицій з боку російсько-окупаційних військ.

З самого ранку вчора ворог випустив протягом години 15 мін калібру 120 мм по наших захисниках Водяного.

Попри певне затишшя з боку окупантів протягом дня, ввечері, знову ж таки з мінометів калібру 120 мм, зафіксовано обстріл позицій сил АТО в районі Широкиного. З гранатометів різних систем, кулеметів та іншої стрілецької зброї ворог турбував українських військових поблизу Авдіївки. Тут наші захисники дали окупантам жорстку відповідь з гранатометів та стрілецької зброї.

Інформація Головного управління розвідки МО України

У складі з’єднань і частин т.зв. 1 та 2 АК російсько-окупаційних військ продовжує зростати кількість злочинів і протиправних дій, скоєних особовим складом, у т.ч. проти цивільного населення. Зокрема, 11 січня ц.р. військовослужбовець однієї з частин 1 АК при спробі пограбування оселі цивільної особи застосував вогнепальну зброю. У результаті важке вогнепальне поранення отримала місцева мешканка, її помешканню й особистому майну завдано значних збитків.

Окрім цього, зростає кількість випадків залучення мешканців окупованого Донбасу до корупційних схем, які дозволяють російським офіцерам отримувати додаткове фінансування з метою особистого збагачення. Так, на штатні посади у передових підрозділах фіктивно зачисляються місцеві мешканці, які реально до проходження т.зв. «військової служби» не залучаються. За це вони приховано віддають «командирам-благодійникам» дві третини виданих їм щомісячних грошових виплат (близько 10 тис. руб.).

На Луганщині в районі відведення розвідники однієї із артилерійських бригад Збройних Сил України удосконалили практичні навички

З військовослужбовцями проведені заняття із ведення розвідки за супротивником. В рамках тренування підвищено практичні навички в роботі на приладах та спеціальній техніці, з військової топографії й тактичної медицини.

За словами керівника занять артилеристи-розвідники діяли чітко та злагоджено, що у підсумку принесло позитивний результат заходу.

Морська авіація Військово-Морських Сил Збройних Сил України в Чорному морі провела спільні тренування типу PASSEX з кораблем Військово-морських сил Сполучених Штатів Америки

Метою заходу було відпрацювання взаємодії відповідно до стандартів НАТО та підвищення рівня взаємосумісності.

У ході тренувань гелікоптери українських ВМС Ка-27пч та Ка-27пр в складних метеоумовах здійснили понад 10 посадок на борт американського корабля, провели розвідку та спостереження за надводною обстановкою.

Варто зазначити, що корабель Військово-морських сил Сполучених Штатів Америки 8 січня прибув до порту Одеси, де перебував з дружнім візитом до 11 січня.

На Житомирщині, в бригаді тактичної авіації повітряного командування «Центр» Повітряних Сил Збройних Сил України відбулись перші у цьому році командирські польоти на винищувачах Су-27 та літаках Л-39

Головною метою польотів стало відпрацювання єдиної методики відновлення навичок льотного складу в техніці пілотування, навігації та бойовому застосуванні вдень та вночі в різних метеорологічних умовах.

Водночас пілоти виконали перевірки за видами льотної підготовки, вдосконалили злітаність і навченість.

Всі польотні завдання виконані успішно за планом.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України