Зведені дані АТО – 11 січня 2018

Упродовж доби, що минула, тривало подальше загострення ситуації в районі проведення АТО. Загарбник, дедалі цинічніше й нахабніше нарощує як інтенсивність, так і щільність вогневого впливу на лінії зіткнення. Особливістю цієї доби стало те, що противник влаштував щодо позицій, які утримують наші військовослужбовці, день мінометної активності. Проросійські найманці, зокрема, здійснювали прицільні обстріли із заборонених Мінськими домовленостями великокаліберних мінометів. Це свідчить про те, що окупант не збирався відводити важкі мінометні системи на визначену відстань від лінії розмежування.
Загалом минулої доби уздовж усієї лінії зіткнення противник провів 7 прицільних обстрілів позицій Збройних Сил України.

Захисники України цього дня лише одного разу відкривали вогонь у відповідь на провокації окупанта із незаборонених Мінським процесом озброєнь.

На жаль, наше військо впродовж доби зазнало втрат. Під час виконання бойових завдань загинули троє українських воїнів. Двоє – внаслідок підриву на невстановленому вибуховому пристрої неподалік Пісків, та один – унаслідок ворожого обстрілу опорного пункту на підступах до Новолуганського. Іще троє зазнали поранень неподалік Новолуганського і Верхньоторецького.

Бойової травми зазнав військовослужбовець, який боронив шахту Бутівку. Поранених у задовільному стані доправлено до військово-медичних закладів.

Висловлюємо співчуття рідним і близьким захисників, які віддали життя за Україну.

Луганський напрямок

Саме тут відбулася основна частина ворожих обстрілів минулої доби.

Незаконні збройні формування значно посилили вогневий натиск, зробивши акцент у своїх провокаціях на застосуванні мінометних систем. Особливо небезпечного характеру набув розвиток ситуації на Світлодарській дузі.

Ранок неподалік Новолуганського розпочався із майже півторагодинного обстрілу наших укріплень.

Проросійські найманці випустили 20 мін 120-го калібру та 15 снарядів із 82-мм міномета. Мінометний вогонь тривав у супроводі постійного стрілецького та гранатометного вогню противника.

Після 13-ї години і до пізнього вечора епіцентром ворожої активності стали околиці Луганського. Тут зафіксовано три періоди активних збройних провокацій, що мали на меті заподіяти оборонцям селища якомога значніших втрат. Практично одразу від такого ж різновиду обстрілів зазнали захисники Троїцького. Загалом за майже 9 годин такого фронтового неспокою проросійські «гібридні» формування випустили по району наших укріплень дванадцять 120-мм мін та іще стільки ж мінометних снарядів калібру 82-мм. Згаданий вогневий вплив посилювало використання великокаліберних кулеметів.

Українські військовослужбовці, не зважаючи на те, що практично усі дії противника загрожували їхньому життю та здоров’ю, лише одного разу вимушено організовували адекватні заходи із придушення ворожої активності.

Донецький напрямок

Російсько-окупаційні сили посеред дня двічі обстрілювали оборонні укріплення сил АТО із автоматичних станкових гранатометів на підступах до Верхньотерецького і довкола шахти Бутівки.

Такі дані оприлюднив сьогодні на брифінгу речник  Міністерства оборони України з питань АТО  полковник  Олександр Мотузяник.

Інформація Головного управління розвідки МОУ

Російське керівництво ініціювало проведення додаткових заходів запобігання подальшому зниженню рівня проросійських настроїв серед населення тимчасово окупованих територій Донбасу.

Спостерігається активізація діяльності російських громадських організацій у так званих «казачьих обществ». Зокрема, на тимчасово окупованій частині Луганщини під керівництвом співробітників ФСБ РФ, вербувальники російських «казачьих» утворень проводять інтенсивну агітацію серед цивільного населення призовного віку й найманців так званого «2-го Армійського корпусу» з числа місцевих громадян. В обмін на оформлення членства, що передбачає надання розширених анкетних даних кандидатів, вербувальники обіцяють видати їм речове майно, спорядження, сприяти в отриманні гуманітарної допомоги.

Нагадуємо, що відповідно до Мінських домовленостей артилерійські підрозділи українського війська відведені на визначені відстані від лінії зіткнення, але перебувають у готовності до дій у разі зміни обстановки, і постійно проводять планові заняття з бойової підготовки

Так, в одній із артилерійських бригад досвідчені ветерани допомагають побратимам у бойовій практиці. Нині артилеристи наполегливо тренуються задля підтримання високого рівня функціональної готовності. Розрахунки гармат на місці проведення занять діють чітко і злагоджено.

Цьому сприяють поради й настанови досвідчених сержантів, адже якісне тренування є запорукою успішного виконання бойового завдання. Розрахунки гармат, виконавши програму занять, із технікою повертаються до пункту дислокації.

У центрі підготовки сержантів Військово-Морських Сил України триває курс розвитку лідерських якостей

Заняття для сержантів морської піхоти проводять за участі мобільної тренувальної групи морської піхоти США через неформальне спілкування і взаємообмін досвідом.

Це вже не перший такий курс, організований спільно із нашими американськими партнерами. Представників Корпусу морської піхоти США також цікавлять уміння й навички, здобуті в бойових умовах українськими морськими піхотинцями. Зауважу, що заплановано подальше проведення таких курсів на постійній основі.


Інформацію підготовлено Міністерством оборони України