Зведені дані АТО – 06 січня 2018

Минулої доби, як і в попередні, на жаль, знову не спостерігалося новорічно-різдвяного припинення вогню. Позиції Збройних Сил України вкотре піддалися обстрілам зі сторони російсько-терористичних військ, у тому числі зі зброї забороненого калібру.

Загалом минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 3 обстріли наших позицій по всій лінії зіткнення. Усі вони були прицільні.

Військовослужбовці Збройних Сил України, дотримуючись домовленостей, вогню у відповідь не відкривали.

Минулої доби внаслідок бойових дій не загинув жоден український воїн, але через ворожий обстріл в районі  шахти Бутівка дістав поранення один український військовослужбовець. Його було оперативно доставлено до медичного закладу де йому надали необхідну допомогу. Стан його здоров’я оцінюється як задовільний.

Луганський напрямок

Як повідомив сьогодні на брифінгу речник  Міністерства оборони України з питань АТО  полковник  Олександр Мотузяник, майже цілу добу спостерігалася тиша. Але наприкінці, близько 23-ї години,  ворог знову вкотре довів, що дотримуватися перемир’я він не налаштований.  По нашим позиціям в районі н.п. Луганське  противник відкрив вогонь з міномету забороненого калібру 120 мм та великокаліберного кулемету. В бік українських військових ворог випустив 10 мін.

Донецький напрямок

Відбулося два обстріли наших опорних пунктів з боку противника. Ці факти порушення режиму перемир’я  зафіксовані о 6.30 та 12-й годині дня. Тоді під вогнем противника опинилися наші військові в районі  шахти Бутівка. Окупанти застосували  практично увесь спектр стрілецької зброї та міномети калібру 82 мм, випустивши в нашу сторону 6 мін.

Інформація Головного управління розвідки МОУ    

      

У з’єднаннях і частинах так званих 1-го та 2-го армійських корпусів збройних сил Російської Федерації продовжується   зниження рівня морально-психологічного стану та військової дисципліни серед особового складу. Зростає кількість випадків самовільного залишення місць служби та дезертирств.

Зокрема, цього тижня в одному з передових підрозділів т.зв. 1-го АК самовільно залишили бойові позиції більшість бойовиків.  Російське командування змушене в авральному порядку провести позачергову ротацію всіх військовослужбовців цього підрозділу.

4 січня ц.р. військовослужбовець однієї з частин так званого 1-го АК противника демонстративно підірвав себе ручною гранатою.

До самогубства він вдався після того, як командування вкотре відмовило йому у достроковому звільненні з т.зв. служби. Командування частини намагається приховати причину інциденту, видаючи цей випадок за необережне поводження зі зброєю. При цьому, бойовика було звільнено попереднім числом.

На звільнених територіях Донецької та Луганської областей продовжується гуманітарне розмінування, а також  маркування ідентифікованих підозрілих та небезпечних ділянок

Станом на 1 січня 2018 року групи розмінування Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, піротехнічні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій розмінували майже 26 тисяч гектарів площ, знешкодили та знищили близько 326 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також очищено понад 1100 кілометрів доріг та майже 18 кілометрів залізничних колій. Загалом було перевірено 106  об’єктів цивільної інфраструктури.

На базі медичного пункту батальйону однієї з механізованих бригад, що виконує завдання на лінії зіткнення, відбулось практичне заняття з тактичної медицини

Наші військові відпрацьовували питання  надання  домедичної допомоги військовослужбовцям під час бойових дій та їхню евакуацію в безпечну зону.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України