Зведені дані АТО – 12 липня 2017

За минулу добу внаслідок бойових дій загиблих у лавах українських військ немає, 1 військовослужбовець дістав поранення під час ворожого обстрілу. Інцидент стався у Троїцькому на Луганському напрямку.

Луганський напрямок

Вчора окупанти тричі застосовували міномети – біля Кримського, Новотошківського та Новоолександрівки. По наших позиціях було випущено понад 35 мін. Противник застосовував важке озброєння, як в світлу, так в темну пору доби. Загалом бойові дії тривають по всьому фронту, але найнеспокійніше вчора було північніше Бахмутської траси та у Попаснянському районі.

Всього за минулу добу на Луганському напрямку сталося 9 ворожих обстрілів.

Донецький напрямок

Бойові дії вчора велися в Авдіївці та на позиції «Шахта Бутовка», і лише в темну пору доби. Окупанти застосовували міномети, гранатомети та стрілецьку зброю. Українські війська вели вогонь у відповідь.

Всього за минулу добу на Донецькому напрямку сталося 3 ворожих обстріли.

Маріупольський напрямок

Основні бойові дії розгорнулися на ділянці фронту Павлопіль – Широкине. Окупанти активно застосовували легке озброєння, а також 1 раз міномет.

Також противник порушив режим тиші у Березовому й Новотроїцькому. Це були мінометні обстріли, під час яких бойовики випустили по наших позиціях понад 10 мін.

Всього вчора на Маріупольському напрямку ворог порушив режим тиші 9 разів.

Про це поінформував сьогодні на щоденному брифінгу речник Міністерства оборони України з питань АТО  полковник  Андрій Лисенко.

Ще двоє мешканців Донбасу успішно скористалися Програмою Служби безпеки України «На тебе чекають вдома»

Один з них потрапив під вплив проросійської пропаганди та приєднався до НЗФ у квітні 2014 року. Але згодом чоловік визнав помилковість свого рішення та усвідомив злочинну суть дій ватажків бойовиків. Вже у травні 2014 року він добровільно вийшов зі складу бандформування. Через 3 роки після цього, полишивши територію Донецької області, він прибув на Рівненщину, де за порадою своїх знайомих скористався цією програмою.

Інший дезорієнтований російською пропагандою мешканець Донецька приєднався до НЗФ дещо пізніше – у серпні 2014 року, але пробув в лавах ворога так само недовго. Після усвідомлення відповідальності за майбутнє своїх дітей, яким необхідно забезпечити право на життя в цивілізованій країні, чоловік зважився звернутися до поліції та написав заяву про добровільний вихід зі складу російсько-окупаційних військ. Наразі він перебуває вдома зі своєю родиною та сподівається на передбачене законодавством України звільнення від кримінальної відповідальності.

Днями правоохоронці Маріуполя вилучили боєприпаси у чоловіка на залізничному вокзалі

Це 7 гранат, запали до них та згорток з речовиною рослинного походження. Всі боєприпаси та речовини було вилучено та направлено на експертизу.

 

За інформацією, підготовленою УКМЦ