«Укрспирт»: колектив проти корупції та фінансування сепаратизму

Спиртова галузь України може бути практично знищеною. Так стверджують працівники державного підприємства «Укрспирт», які 14 березня зібралися під стінами Міністерства аграрної політики. Представники трудових колективів галузі незадоволені політикою нового керівництва державного підприємства.

Працівник відділу безпеки підприємства заявив: – «Вони запустили одразу ж ті заводи, які були призупинені через те, що відбувалося тіньове виготовлення спирту. Своїми діями ми намагаємось привернути увагу громадськості до цих подій і зробити так, щоб нас почуло керівництво держави».
Аби привернути увагу громадськості та керівництва держави до ситуації в підприємстві «Укрспирт», його працівники приїхали до Києва. За попередньої команди підприємство вперше за багато років показало прибутковість, розповідають мітингарі. Вони кажуть, що сьогодні його вартість штучно занижується, а працюючі заводи зупиняють. Люди розуміють, що саме така політика зазвичай може проводиться перед продажем.«Скільки я працюю, років 10, оце вперше, коли прибутковість є у галузі. І на сьогодні ми боїмося того, що знову галузь зайде в ступор», – заявив представник профспілки одного з спиртзаводів.

До акції долучилися активісти громадської організації «Справа честі». На їх думку, через величезні обсяги тіньового виробництва спирту, держава втрачає десятки мільярдів гривень на рік. «В нас іде бойове зіткнення на Сході країни, – зазначив Сергій Райхман, представник ГО «Справа честі». – Але в нас є економічний фронт всередині країни, де команда минулого президента, чиновники, чи ділки, які залишилися на місцях, намагаються виводити, і виводять кошти на користь Росії».

За твердженням мітингуючих, нинішнє керівництво галузі активно співпрацює з російськими «партнерами», фактично фінансуючи агресора і наводять як приклад підприємство Євгенія Черняка – компанію Global Spirits, більшість продукції якої виробляється саме для Росії. Це підприємство стало першим, для якого ціни на сировину чомусь занижені майже вдвічі… Крім цього, саме Global Spirits виступило у минулому році генеральним спонсором святкування дня Росії в окупованому Криму.

Ініціативна група працівників «Укрспирту» звернулася до міністра агрополітики з вимогами провести санацію підприємства та зупинити знищення галузі. Наразі також трудовий колектив вже підготував звернення до Прем’єр-міністра держави з вимогою втрутитися в ситуацію.

Максим Дробязко,

спеціально для Інформаційно-аналітичного центру

Національної безпеки України