Будівництво в Україні: на чиєму боці місцева влада?

Розглянемо існуючу проблему на прикладі ситуації у м. Бориспіль

Життя та розвиток міста залежить від самих жителів. Та якщо бракує коштів, необхідно залучати інвестиції. Саме тоді із занедбаного куточка, зокрема, у місті Бориспіль, можна отримати не лише мальовниче місце із спортивними площадками та зонами відпочинку, але й додаткові робочі місця і наповнення місцевого бюджету.

Так, про намір збудувати житловий комплекс та окрему зону відпочинку заявили у ТОВ БК «Олімпік». Маючи необхідні чинні документи на будівництво, товариство звернулось до місцевої влади з проханням видати містобудівні умови та обмеження. Тоді й виявилась цікава річ – ділянка, яка з 2006-го до 2020 року надана в оренду для будівництва багатоповерхових будинків, що відповідає генеральному плану розвитку міста Бориспіль, минулого року за рішенням міськради була віднесена до зони озеленення міста. Вказане рішення було прийнято у порушення ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та є схожим на перешкоджання місцевої влади землекористувачеві та забудовнику у здійсненні ним підприємницької діяльності та реалізації його конституційного права на цільове використання земельної ділянки і початку будівництва багатоповерхових житлових будинків.

Юрист, який займається цією справою, коментує: «Ми з 2006-го року справно платимо податки, з документами все в порядку і все законно… рішення, прийняте міськрадою, суперечить законодавству, цільове призначення ділянки в оренду – будівництво житлових будинків…»

Саме ця місцевість і є зоною відпочинку та зимових розваг для жителів мікрорайону, так принаймні свою письмову відмову аргументує керівник управління містобудування та архітектури міста Бориспіль. Проте спілкуватися з цього приводу він відмовляється.

В.о. начальника управління містобудування та архітектури м. Бориспіль Тетяна Іванівна Селентій відмовляється від коментарів, аргументуючи це тим, що наразі триває з цього питання судовий процес…

В той же час, мер міста Анатолій Федорук запевняє, що ніякої відмови не було, а наразі мова йде лише про узгодження майбутнього будівництва та зони відпочинку. «Я знаю про цю ситуацію, – сказав він. – Ми нікому не відмовляли і зараз ми на етапі узгодження того, скільки саме будинків, під яку територію, яка зона відпочинку…»

У свою чергу, представники товариства-забудовника вказують на процес затягування видачі містобудівних умов і обмежень. В той же час, така позиція місцевої влади є злочинною, оскільки місцевий бюджет недоотримає близько 10 млн грн пайового внеску на розвиток інфраструктури міста (4 відсотки від кошторисної вартості об’єкта), який сплачують забудовники при введенні об’єктів будівництва у експлуатацію. А тим часом безперешкодно та з порушенням законодавства у місті будуються інші будинки. Їх будівництво пов’язують з оточенням мера. І вже традиційно, найбільше незручностей в таких ситуаціях відчувають місцеві жителі.

Як стверджує адвокат забудовника та представники компанії – закон на боці підприємства, яке готове до створення не лише нового сучасного житла у Борисполі, а й створення поряд зони відпочинку для мешканців міста. Отже, вони продовжують відстоювати свої законні права у всіх інстанціях.

 

Документи, надані адвокатом забудовника:

Юридична довідка

 За сюжетом телепрограми «За київським часом»