Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко про адекватну вогневу відповідь ворогу

«Українські Збройні Сили виконують умови припинення вогню, які були визначені під час переговорів у Мінську, але мають право адекватно реагувати на провокації зі сторони противника». Про це 17 лютого заявив в Києві начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії Віктор Муженко під час чергової щорічної зустрічі з членами Київської асоціації військових аташе.

«Після чергового оголошення перемир’я, яке наступило з «нуля» годин 9 лютого, Українські Збройні Сили, дотримуючись тих домовленостей, які були досягнуті в Мінську, відвели відповідне важке озброєння від лінії зіткнення у відповідні райони, навіть не дочекавшись інформації про відповідні дії протилежної сторони. Дійсно, за цей період кількість обстрілів із важкого озброєння значно зменшилась, і це тривало до позавчорашнього дня», — сказав начальник Генерального штабу Збройних Сил України.

Муженко пояснив, що протягом останніх днів спостерігається певне збільшення кількості мінометних обстрілів наших позицій з боку ворога, а також застосування противником танків.

Щодо вогневої відповіді з боку українських захисників, Головнокомандувач Збройних Сил України заявив: «Збройні Сили виконують своє завдання, і мають право адекватно реагувати на всі ті порушення, які відбуваються в районі антитерористичної операції на лінії зіткнення. Є відповідальність командирів, згідно повноважень, за належне реагування на ті чи інші провокаційні дії. Скажу одне — вогонь у відповідь у нас у кілька разів менший за інтенсивність обстрілів з протилежної сторони».

Також начальник Генштабу ЗСУ спростував чутки про «колони танків», які нібито були помічені у Донецьку.
За матеріалами Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України