«Інтертелеком»: кому війна, кому державна зрада

11.11.2016 на інтернет-ресурсі Служби безпеки України було оприлюднено повідомлення про перекриття СБУ «несанкціонованого каналу зв’язку з тимчасово окупованим Кримом, який можливо контролювався спецслужбами РФ». При цьому українське підприємство, яке не безкоштовно (чи з інших причин) надало окупантам Криму у користування своє обладнання на півострові, СБУ не називає.

Журналісти новоствореної фронтової газети «Військовий кур’єр України» провели власне експрес-розслідування. За його результатами повідомляємо, що підприємство телекомпослуг, яке вирішило заробити на крові українських військових, – це досить відомий у нашій країні «Інтертелеком».

Як повідомили у прес-службі СБУ (цитата), «за наявною у СБ України інформацією, завдяки протиправним діям службовців підприємства, російські спецслужби отримали можливість для несанкціонованого втручання у роботу телекомунікаційних мереж українських операторів зв’язку».

До речі, «Інтертелеком» це один з небагатьох провайдерів, який дійсно працює сьогодні в зоні АТО. Всі, хто ще з 2014 року був повєязаний із побутовим зв’язком в зоні АТО, в курсі, що саме ця компанія, як провайдер мобільного інету, була найстабільнішою в прифронтовій зоні. 90% всіх модемів працювали і працюють саме через них. Цікаво, що весь цей час «Інтертелеком» стабільно добре почувався як на мирних землях, так і на окупованій території Донецької та Луганської областей, і в Криму. і за попередніми неперевіреними даними зареєстрований у… Придністров’ї.

Що таке зв’язок у зоні бойових дій – пояснювати? Майже те саме – не фронтові комунікації під час війни на окупованій частині України…

Як стало відомо журналістам «ВКУ», як тільки фахівці українського силового відомства встановили, що обладнання компанії-зв’язківця розпочало роботу у окупованому Росією Криму, СБУ терміново провела обшук у всіх технічних та офісних приміщеннях. Сервери провайдера вилучені, їх роботу зупинено.

Служба безпеки України відкрила щодо «Інтертелекому» кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України: 361 – «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку» та 111 – «Державна зрада». Наразі СБУ проводить необхідні оперативно-слідчі дії.

Нагадуємо, що перший номер щотижневої газети «Військовий кур’єр України» побачить світ у грудні 2016 року. «ВКУ» – фронтове видання для українських воїнів на передовій, добровольців, демобілізованих, тих, хто підлягає мобілізації, волонтерів тощо…

 viyskoviy-kuryer-logo

Центр журналістських розслідувань «ВКУ»