Зведені дані АТО – 07 серпня

Сьогодні Україна відзначає День Повітряних Сил ЗСУ – свято наших військових льотчиків, зенітників та радіотехніків. Ці мужні люди щодня, безперервно захищають українське небо від ворожих посягань. В будь-яку погоду та пору року завдяки високому професіоналізму та вмінню управляти технікою, військовослужбовці Повітряних Сил готові до виконання бойових завдань. Наші Повітряні Сили та армійська авіація зіграли надзвичайно важливу роль під час проведення АТО – її бойові вильоти забезпечили евакуацію поранених, доставку продовольства та боєприпасів, знищення колон бойової техніки окупантів. Зведений загін Повітряних Сил виконував важливі завдання на землі – зокрема, під час героїчної оборони Донецького аеропорту. За фактами, які оприлюднив сьогодні на брифінгу речник  адміністрації Президента України з питань АТО  полковник Андрій Лисенко, за мужність та героїзм, проявлені під час проведення АТО, 2 офіцерів Повітряних Сил посмертно отримали звання Героя України – це підполковник Дмитро Майборода та полковник Костянтин Могилко. Ми схиляємо голову перед загиблими та вітаємо живих військовослужбовців Повітряних Сил – чинних військовослужбовців та ветеранів.

Луганський напрямок

НЗФ порушили режим тиші 5 разів – у с. Кримському та Попаснянському районі. Всі обстріли були достатньо нетривалими, важке озброєння не застосовувалося.

Донецький напрямок

Минулої доби окупанти активно застосовували важке озброєння – кожен другий обстріл був мінометним. Найбільш активні бойові дії тривають у Зайцевому, Новоселівці Другій, Авдіївці. На цих та інших рубежах сили АТО відкривали вогонь у відповідь. Слід зазначити, що більша частина обстрілів відбулася у світлу пору доби. Загалом НЗФ вчора вели вогонь по всьому фронту, спокійних ділянок немає.

Всього за минулу добу на Донецькому напрямку відбулося 23 ворожих обстріли, зокрема 12 – з важкого озброєння.

Маріупольський напрямок

Основні бойові дії розгорнулися у Красногорівці, Мар’їнці та Широкиному, де ворог і вдень, і вночі активно застосовував міномети.

Також у Мар’їнці українські війська успішно відбили напад ворожої ДРГ, яка вчора між 3 та 4 годиною атакувала наші позиції.

Низка обстрілів з боку противника відбулася і на інших рубежах – під Докучаєвськом, у Старогнатівці, на дальніх підступах до Маріуполя.

Всього за минулу добу на Маріупольському напрямку відбулося 25 ворожих обстрілів, зокрема 9 – з важкого озброєння, а також 1 бойове зіткнення.

На Донецькому напрямку вчора відбулося 2 польоти ворожих БПЛА, ще 1 відбувся на Луганському напрямку біля Щастя.

За минулу добу внаслідок бойових дій 3 українських військовослужбовців загинули, 4 – отримали поранення.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким загиблих воїнів.

Черговий бойовик скористався програмою СБУ «На тебе чекають вдома»

Встановлено, що чоловік у квітні 2015 р. звільнився з Брянської виправної колонії, що перебуває на окупованій території. Бойовики силою примусили його виступити до лав НЗФ. Впродовж чотирьох місяців чоловік виконував завдання бойовиків та вартував на блокпосту. Згодом йому вдалося втекти.

Військовослужбовці-контрактники провели заняття у районі проведення АТО на Донецькому напрямку

Це обкатка танком, вогнева, інженерка підготовка, тактична медицина. Під час занять використовувалися імітаційні засоби, щоб створити умови, наближені до бойових.

11 12 13 14

Група водолазів ВМС ЗСУ повернулися з міжнародних навчань «Eurasia Partnership Dive-2016» у Румунії

Основна увага під час навчань приділялася теоретичній підготовці водолазів, підводному пошуку, а також ідентифікації і знешкодженню вибухонебезпечних предметів. Учасники навчань ознайомилися з технікою та засобами забезпечення водолазних робіт, що перебувають на озброєнні країн-членів НАТО.

21 22 23

DCIM100GOPROGOPR0741.

DCIM100GOPROGOPR0775.

Керівник групи цивільно-військового співробітництва разом з волонтерами-юристами відвідав одне з прифронтових сіл на Луганщині. Вони надали місцевим мешканцям фахові консультації з правових питань, а також передали сільській школі будівельні матеріали для проведення ремонту перед початком нового навчального року. Найближчим часом військовослужбовці відвідають ще низку населених пунктів, які знаходяться поблизу лінії розмежування.

 

За інформацією, підготовленою УКМЦ