Зведені дані АТО – 28 травня

Вчора ситуація в районі проведення АТО різко загострилася. За інформацією, яку оприлюднив сьогодні на традиційному щоденному брифінгу речник  адміністрації Президента України з питань АТО  полковник Андрій Лисенко, противник різко збільшив вогневий вплив на Донецькому та Маріупольському напрямку. Неодноразово НЗФ застосовували міномети і артилерію, зокрема реактивну.

Луганський напрямок

Відбулося 2 ворожих обстріли: у Станиці Луганській та Попасній. Під час першого з них противник застосував БМП.

Донецький напрямок

Обстановка незмінна. Тривають потужні ворожі обстріли в Луганському, Зайцевому та Авдіївці. Противник активно застосовує міномети: всього по наших позиціях було випущено до 90 мін. Загалом за минулу добу на Донецькому напрямку відбулося 14 ворожих обстрілів, зокрема 4 мінометних.

Маріупольський напрямок

Різко погіршилася обстановка. Східніше Богданівки сили АТО відбили напад ворожої ДРГ. В районі Докучаєвська після 18 години аж до опівночі противник здійснив низку потужних обстрілів з важкого озброєння, використавши міномети, 152-мм артилерію та установку «Град».

Низка дрібніших провокацій відбулася і на інших ділянках фронту. Всього за минулу добу на Маріупольському напрямку відбулося 23 обстріли, зокрема 9 з важкого озброєння, та 1 бойове зіткнення.

За минулу добу внаслідок бойових дій 1 український військовослужбовець загинув, поранених немає. Це сталося на Маріупольському напрямку під час вищезгаданого бойового зіткнення.

Президент України вручив високі державні нагороди сержантам та старшинам Збройних Сил України

Це сталося на Житомирщині під час участі у зборах військовослужбовців на полігоні ВДВ Збройних Сил України. За особисту мужність і високий професіоналізм орденом «За мужність» ІІІ ступеня було нагороджено 12 старшин, сержантів і прапорщиків, 1 сержанта – медаллю «За військову службу Україні» та ще одного старшину — медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня.

Правоохоронці вилучають боєприпаси у районі проведення АТО

У районі Попасної СБУ викрила схрон, з якого було вилучено протипіхотну міну МОН-50, 3 ручні протитанкові гранатомети, 31 ручну гранату та 10 гранат до підствольного гранатомета, а також близько 2 тисяч набоїв різного калібру.

11 12

В Одесі пройшов тренувальний збір з особовим складом бойових водолазних груп спеціального призначення НГУ.

Бійці удосконалювали свою майстерність у водолазних спусках, веденні підводного бою, штурму судна, розвідці, антидиверсійній підготовці. Водолази тренувалися занурюватися з плавзасобу, орієнтуватися в умовах недостатньої видимості, виконувати завдання уночі та за несприятливих погодних умов.

21 22 23 24 25 26 27 28 29 29-1 29-2 29-3 29-4 29-5 29-6

За інформацією, підготовленою УКМЦ