Bellingcat заявила про понад 300 обстрілів України «Градами» з боку РФ (відео)

Про понад 300 обстрілів української території з РЗСО «Град» заявила Міжнародна група журналістів Bellingcat. І це тільки за 2014 рік.

Про це німецькому телеканалу ARD розповів керівник цієї організації, журналіст і блогер з великої Британії Еліот Хіггінс.

«Ми досліджували атаки влітку 2014 року в Україні. Багато фактів доводило те, що обстріли здійснювалися з іншого боку кордону, з Росії, але бракувало доказів», – зазначив він.

Докази обстрілів у дослідників з’явилися після ретельного аналізу супутникових даних, які вони отримали у відкритому доступі – зокрема у програмах Google.

«Кожен може побачити, що з середини липня 2014 року поля (у Східній Україні) зазнавали обстрілу з «Градів», це понад 300 ударів, – заявив Хіггінс. – Усе свідчить про те, що це були сплановані атаки».

Нагадаємо, що напередодні журналісти-розслідувачі Bellingcat оприлюднили звіт щодо збиття на Донбасі авіалайнера «Малайзійських авіаліній».

Експерти стверджують, що «Боїнг» рейсу MH17, в якому загинуло 298 людей, був збитий саме з ракетної установки «Бук», яка належала 53-ї бригаді ППО ЗС Росії, а сама ракета була запущена з околиць Сніжного.

«Ще одне, що ми з’ясували цікавого, стосується військової колони, в якій везли той «Бук», з якого збили MH17, до кордону України з Росією. Ще в червні 2014-го, до того, як збили літак, там перевозили цілий батальйон цього зенітно-ракетного комплексу в повному складі – не якісь окремі його машини; раніше на це ніхто не звернув уваги. І вся ця техніка належала до 2-го батальйону 53-ї бригади – за винятком двох машин, що належали 3-му батальйонові. Одна з цих двох і була якраз тією установкою, яку потім переправили в Україну. Ось такі нові подробиці ми з’ясували» – заявив тоді Хіггінс.