Нарада віце-президента США Байдена з президентом України Порошенко

Віце-президент США Джо Байден зустрівся з українським президентом Петром Порошенко. Президент Порошенко поінформував віце-президента США про переговори по коаліції, для формування нового українського уряду, який буде прагнути до виконання програми реформ, в тому числі з урахуванням вимог МВФ і ЄС, а також повного виконання своїх мінських зобов’язань.

Петро Порошенко також наголосив на своїй позиції щодо призначення нового, надійного Генерального прокурора. Пан Байден привітав зусилля президента Порошенко, спрямовані на формування стабільного уряду, орієнтованого на проведення реформ, і підкреслив, що цей крок, а також власне саме прийняття необхідних реформ, мають вирішальне значення для розблокування міжнародної економічної допомоги, в тому числі – третього гарантованого кредиту США в $ 1 млрд.

Віце-президент СЩА також поінформував президента Порошенка про те, що США просувається вперед у питанні про виділення додаткових $ 335 млн. для допомоги в сфері безпеки, ці кошти передбачені на фінансування додаткових консультантів, навчання і нелетальної допомоги.

Лідери також засудили незаконне позбавлення волі українській льотчиці Савченко і закликали до її звільнення, а також до негайного і безперешкодного відкриття доступу до Надії медичної допомоги.

Віце-президент Джо Байден підтвердив прихильність США підтримці України в
питаннях її суверенітету і територіальної цілісності, підкресливши, що США продовжує засуджувати
окупацію і спробу анексії Криму, і підтвердив важливість
підтримки санкцій проти Росії до тих пір, поки Мінськ не буде повністю реалізований.

31 березня,

Білий дім,
Канцелярія віце-президента США