26-27 березня в Києві: перші в Україні тактичні навчання з територіальної оборони

До уваги ЗМІ, а також наших прихильників, у яких, ми впевнені, є знайомі серед журналістів. Дуже просимо поширити дане запрошення:

Запрошуємо Вас відвідати та висвітлити навчання територіальної оборони «Рух100.Тризуб», які відбудуться 26-27 березня 2016 року в Дарницькому районі міста Києва.

Згідно із планом навчань, 25 березня Дарницькою районною в місті Києві держадміністрацією, спільно з районним військовим комісаріатом вперше в Україні буде розгорнуто штаб територіальної оборони району, який в рамках навчань відпрацює виконання функцій, покладених на цей орган військового управління законодавством (забезпечення мобілізації, функціонування органів державної влади, тощо).

Також штаб територіальної оборони забезпечуватиме взаємодію між штабом навчань та комунальними службами району, поліцією та ДСНС з метою гарантування безпеки мешканців району та забезпечення загонів територіальної оборони, які беруть участь в навчаннях.

26 березня, вже о 7 годині ранку, розпочнуться активні дії солдат та офіцерів територіального резерву, які працюватимуть на території Дарницького району у форматі двох сторін, кожна з яких виконуватиме функції, передбачені законодавством України для загонів тероборони.

Зокрема, сторона «жовтих” здійснюватиме охорону визначених обєктів та оборонятиме територію навчань від дій умовного противника. В цей же час «сині” здійснюватимуть розвідувальну діяльність, визначаючи обєкти під охороною та проводячи умовне знищення цих обєктів, в якості загонів спротиву, які залишаться на умовно-окупованій території.

Ніч з 26 на 27 березня солдати та офіцери загонів проведуть у польових умовах, облаштувавши попередньо взводні опорні пункти, блокпости і зайнявши оборону на відповідних обєктах, протидіючи можливим діям ДРГ супротивника.

27 березня підрозділи територіальної оборони відпрацьовуватимуть виконання завдань, поставлених штабом навчань, зокрема роботу на блокпості, обовязки караульної служби, рух в колоні, прочісування місцевості та інші. Під час навчань будуть задіяні безпілотні літальні апарати, які до цього успішно відпрацювали в зоні АТО. Після обіду відбудеться заключний етап навчань з імітацією бойових дій в обороні та наступі та загальним шикуванням для попереднього підведення підсумків навчань «Рух100.Тризуб».

Дані навчання організовані Рухом сприяння територіальній обороні України та Дарницькою районною адміністрацією, за сприяння військового комісаріату Дарниці. В навчаннях планують взяти участь підрозділи територіальної оборони Дарницького, Деснянського, Печерського, Соломянського, Святошинського та Голосіївського районів у м. Києві, а також з міст Бровари та Боярка, Вишгородського й Васильківського районів і окремий зведений підрозділ з Харківської області. Спостерігати за ходом навчань будуть представники Генштабу, Міністерства оборони України, міського та районних військових комісаріатів Києва, Спілки учасників миротворчих операцій, військові аташе країн Європи й Америки та журналісти.

«Рух100» було засновано в 2015 році. Серед засновників та ініціаторів Руху сприяння територіальній обороні України є великі загальноукраїнські структури, такі, як Молодіжний клуб Джура, Молодіжний націоналістичний конгрес, Український Легіон, Пласт – національна скаутська організація України, а також дещо менші, але не менш ефективні організації: Центр спеціальної тактичної підготовки «БІЛИЙ ВОВК», Українська резервна армія та Українська жіноча варта, Дарницька громадська варта, а також тренувальний загін «Десна», представники загонів територіальної оборони Печерського й Святошинського районів м. Києва та міста Бровари. РСТОУ ‒ це некомерційна та позапартійна громадська ініціатива, яка виникла в результаті співпраці громадських об’єднань, військово-патріотичних організацій та ініціатив, центрів початкової військової підготовки, та громадських
активістів з метою сприяння територіальній обороні України.

Сподіваємося на Вашу присутність і переконані, що такий захід має велике значення для становлення системи територіальної оборони та обороноздатності нашої країни в цілому.

З усіх організаційних питань Ви можете контактувати у будь-який час з прес-центром навчань «Рух100.Тризуб», який уповноважений супроводжувати представників ЗМІ.

Контактні телефони для акредитації: +380674284055, +380503310528

e-mail: ok@rstou.org.ua.

Для Вашої зручності ми пропонуємо можливість зйомки та роботи журналістів, як в суботу, так і в неділю. Місце збору в суботу: метро Вирлиця, школа-інтернат №10, за адресою Київ, вул. Вакуленчука, 1. Точні координати на карті:https://goo.gl/u9vmjy

Інформаційно-аналітичний центр національної безпеки України підтримує цю ініціативу і зі свого боку закликає представників ЗМІ для співпраці