Прес-центр АТО: терористи обстрілюють з важкої артилерії підконтрольні їм населені пункти та Донецьку фільтрувальну станцію

НЗФ здійснили чергові провокації та вкотре звинуватили Збройні сили України.

13 березня о 17:35 НЗФ здійснили обстріл н.п. Крута Балка з застосуванням важкої артилерії калібру 122 мм, а також мобільні групи бойовиків здійснюють неприцільні обстріли як району навколо Донецької фільтровальної станції, так і самої станції. Крім того ведеться неприцільний ворожий снайперський обстріл з метою звинувачення в цьому українських військових.

Нагадаємо, що Крута Балка знаходиться в Ясинуватському районі Донецької області на підконтрольній території так званої самопроголошеної Донецької Народної Республіки. На захід від населеного пункту проходить лінія розмежування, а Донецька фільтрувальна станція є об’єктом соціального значення та також перебуває на території, підконтрольній незаконним збройним формуванням так званої ДНР.

Сьогодні, 13 березня станція припинила свою роботу що може спричинити техногенну катастрофу через залишення без води 400 тисяч мешканців Донецької області.

Припинення роботи даної станції відбулось через те, що злочинці вкотре здійснюють провокації з метою дискредитації Збройних сил України та подальшого їх звинувачення у порушенні Мінських домовленостей. Наголошуємо, що на території даного району немає жодного підрозділу Збройних сил України. Ніяких активних дій з боку українських військ з метою оволодіння об’єктом не відбувається. Всі заяви стосовно даного інциденту не відповідають дійсності та є черговим фейком НЗФ.

Таким чином, загарбники намагаються ввести в оману представників української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, заявляючи при цьому, що обстріли населених пунктів на підконтрольній території так званої самопроголошеної Донецької Народної Республіки здійснюють підрозділи ЗСУ.

Як повідомляють у Штабі АТО, подібні випадки фальсифікації реальної ситуації на тимчасово окупованих територіях представниками НЗФ є системним явищем.

В свою чергу, керівництво АТО пильно відстежує всі зміни в оперативній обстановці на даному напрямку. Сили та засоби українських підрозділів перебувають у постійній готовності до адекватного реагування на будь-які виклики та загрози з боку окупантів.

Наразі спостережні групи СЦКК здійснюють фіксацію чергових військових злочинів бойовиків на місцях обстрілів. Про чергові факти порушення проросійськими бойовиками міжнародного гуманітарного права буде негайно проінформовано офіс Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Сьогодні протягом дня російські найманці до 18:00 здійснили 20 обстрілів українських позицій, 18 з них – на Донецькому напрямку.