Проект «МИРНИЙ»

MIRNY-ЛОГО

Ініціатива створення реабілітаційного центру, а якщо говорити ширше – реабілітаційного комплексу належить групі українських патріотів. Нам небайдужа доля тих, хто зі зброєю в руках захищав і захищає Україну, а також подальше життя сімей загиблих героїв. Як показує практика, державна допомога часто запізнюється, не вистачає ресурсів, спрацьовує корупційна складова і т.п. Безліч проблем на економічному рівні.

При цьому, на прикладі існуючої війни на Сході України можна визнати, що агресора в першу чергу ми зупинили саме завдяки небайдужим патріотам нашої країни – добровольцям і волонтерам. Їхні дії виявилися найбільш ефективними. Так і в нашому випадку.

Чому саме «комплексів»? У процесі поствоєнній реабілітації важлива не тільки реабілітація фізична. Після контузії, поранення… Важлива реабілітація соціальна – важливо знову навчитися жити в сім’ї, колективі… Наш комплекс у проекті «Мирний-2015» передбачає створення не тільки медико-психологічного реабілітаційного центру – ми одразу вирішуємо питання житла – будуємо багатоквартирні будинки і котеджне містечко для сімей наших захисників. Плюс – створюючи водночас невелику промислово-сільськогосподарську зону – ми даємо можливість людям отримати роботу, так би мовити, на місці.

Наш комплекс передбачає створення кількох підприємств, у тому числі – енергозберігаючих та сільськогосподарських – в першу чергу для власних потреб. Але ж це – робочі місця. До речі, ми сьогодні говоримо про намір створити низку таких центрів у всіх областях України. У нас вже є розуміння не тільки в Житомирській – але і в Київській, Одеській, Дніпропетровській, Львівській…

Серед нас, однодумців, виявилися, на щастя, представники найрізноманітніших професій – і медики, і технологи, і інженери, люди не тільки з великим досвідом практичної роботи за своїми спеціальностями, а й роботи за найсучаснішими методиками, роботи з використанням новітніх розробок і технологій. Розпочато проект на власні кошти – адже серед нас є і підприємці. Таким чином відбулася закономірна «синергія».

Надалі будемо залучати інвестиційні кошти.

Цього року ми почали з проекту «Мирний-2015», в комплекс якого, повторюся, входить центр медико-психологічної реабілітації учасників АТО та їх сімей, де воїни проходять курс кваліфікованої медичної та психологічної допомоги, житлове містечко, де вони живуть з сім’ями, і тут же, при комплексі – разом працюють на одному з створюваних підприємств технічного парку, забезпечуючи свою сім’ю. Адже не секрет, що сьогодні знайти роботу в Україні непросто. До речі, один такий комплекс розрахований приблизно на 400 сімей.

Сьогодні ми знайшли порозуміння в Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, благодійному фонді ветеранів війни та учасників АТО, ГО «Ветерани АТО-Зірка», Фонді Девіда Лінча, офісі НАТО в Україні і т.п.

Також ми вже можемо назвати своїми партнерами такі організації, як:

– Громадська організація «Інформаційно-аналітичний центр національної безпеки України» (Київ);

– «Серго-Гамма -лізинг» (Київ) – консалтинг у сфері фінансування, інвестиційного проектування, екології та альтернативної енергетики;

– «Ekogaz» (Польща) – виготовлення та постачання обладнання у сфері екології та альтернативної енергетики;

– Міжнародний фонд «Еквітас»;

– ДПКО «Будмонтаж» (Київ) – будівельні та монтажні роботи;

– Благодійний фонд «Ім. Ікони Почаївської Божої Матері »(Київ);

– «Продюсерський центр« Генезис Про »(Київ);

– «Укрфільмресурс» – телепродакшн-студія (Київ);

– Польсько-українське СП «Araj України» (Київ) – проектування, виготовлення і будівництво елеваторів;

– Шведсько-українське СП «Facilia International» (Київ) – екологія;

– «Генезис Трейд» (Київ) -інжиніринг екологічного та енергетичного обладнання, поставки паливних пелет і брикетів, біогумусу та органічних добрив;

– Громадська організація «Офіцерський корпус»;

– «АкваСерж» (Словаччина) – виробництво аква- і іхто-культур;

– «Сервус» (Дрогобич, Львівська обл.) – проектування, виготовлення і монтаж каркасних будинків.

Сьогодні ініціативною групою медиків і психологів обслуговуючого кооперативу «Мирний-2015» розробляється програма медичної та психологічної реабілітації військовослужбовців; групою наших архітекторів та інженерів-будівельників розробляється генеральний план комплексу. У технічну частину комплексу входить, наприклад, пелетний завод, елеватор, зерносховище, очисні споруди, мусоропереробка, деревообробні підприємства і т.п.

Розпочато процес землевідведення ділянки землі в одній з областей України для будівництва першого комплексу нашого кооперативу «Мирний-2015».

На закінчення додам, що до співпраці ми запрошуємо всіх небайдужих людей. І всі організації.

Заважає нам на цьому етапі тільки одне – байдужість деяких наших співгромадян. Ми розуміємо, що люди втомилися від такої «гібридної» війни, що тут – в Києві, у Львові, в Запоріжжі, війну відчувають в основному ті, у кого воюють близькі, або ті, хто забезпечує волонтерську допомогу фронту. Але ж війна триває. І від того, що сьогодні вона не так відчутна тут – вона не припинилася там. І самі по собі проблеми, безпосередньо з нею пов’язані, не зникнуть.

Чим швидше це зрозуміють ті жителі «благополучних» районів України, хто вважає себе патріотами України – тим швидше ми зможемо допомогти один одному в цій боротьбі за виживання нації. Незважаючи ні на які дії нашого уряду, державних чиновників будь-якого рівня, рішення «слуг народу» – кожен повинен розуміти – що якщо він патріот – то патріот не державної машини і держапарату, а своєї, української землі та її жителів.

Наш проект починається з програми побудови першого житлового будинку для сімей загиблих українських вояків, де від 20 до 40 сімей, в залежності від затвердженого проекту, отримають квартири безкоштовно. Для цієї мети нами відкритий мультивалютний рахунок в державному банку, найближчим часом ми представимо детальний проект і займемося відкритим збором коштів від небайдужих людей по всьому світі.

До речі, до нас сьогодні надходять пропозиції про участь як від українських комерційних і громадських організацій та волонтерів, так і від потенційних партнерів з усіх куточків планети.

Настав час перестати бути байдужими. Давайте зробимо сьогодні справу, яка угодна Богові і допоможемо нашим людям. Всі разом.

Ми повністю відкриті для співпраці.

Андрій Кісельов,

Керівник департаменту інформації

Проекту «Мирний-2015»

http://mirnyj.org/?lang=uk