Секретар РНБО: Усі затримані організатори терактів проходили навчання і спецпідготовку під керівництвом російських спецслужб

2111

Одна з головних задач СБУ та МВС – захистити громадян від проявів терористично-диверсійної роботи російських спецслужб і найманців, яких вони засилають в Україну. Про це повідомив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в інтерв’ю «5 каналу».

 «Сьогодні фактично Росія не лише веде війну проти України, вона підтримує і організовує терористичні акти. Це серйозний міжнародний злочин. Мені здається, що реакція у тому числі провідних країн світу, має бути адекватною», – наголосив він.

Олександр Турчинов зазначив, що усі затримані в Одесі і Харкові організатори терактів проходили навчання і спецпідготовку під керівництвом російських спецслужб.

«Ми будемо надавати усім провідним країнам докази причетності РФ до підготовки і організації терористичних актів в Україні. А це вже організація тероризму. Це інший формат навіть, ніж ведення військових дій», – резюмував Секретар РНБО.

Також Секретар РНБО заявив, що Україна має відновити свій статус космічної держави.

Він повідомив, що свого часу Україна була космічною державою і мала ракетні технології – це була якісна відмінність України від багатьох інших країн світу. Однак ці технології були або втрачені, або їх виробництво було зупинено.

«У той же час ми зараз відновлюємо той потенціал, який мала країна. Це стосується інтелектуального та інженерного потенціалу, фахівців, самих технологій і підприємств, які взагалі довгий час не мали замовлень», – наголосив він.

Секретар РНБО зазначив, що відпрацьовуючи сучасні ракетні технології, робота здійснюється у межах підписаних Україною міжнародних угод. «Саме у межах цих угод ми створюємо можливість захиститися. Насамперед йдеться про захист нашої країни, про зброю, яку ми будемо використовувати, не захоплюючи якісь інші території, а захищаючи і звільняючи нашу територію», – сказав він.