Спеціальний випуск: ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА

Підсумки 08 – 15.03.2015

За цей тиждень відзначено зниження активності кремлетроллей як в українських, так і в російських соціальних мережах.
Ольгинські боти (програми-роботи) в твіттері просто постять газетні заголовки та уривки текстів у форматі «генератора випадкових чисел»:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=627744087360290&set=a.178995675568469.42427.100003741124345&type=1&theater

Стосовно українського інформаційного поля:
Нам стало відомо про ймовірну ініціативу Кремля спровокувати паніку, хаос і депресію з приводу підвищення тарифів.
За нашими даними, ця кремлівська «інформаційна ініціатива» може бути досить об’ємною (аналогічно до січневої ініціативи Кремля щодо зриву мобілізації, про яку # Trollbusters # IPSO писали ще в грудні:

https://www.facebook.com/allanlevitov/posts/588497597951606).

Для ініціативи «Тарифи» Кремль буде використовувати ТАКТИКИ і МАНИПУЛЯЦІЇ про нібито «незаконність» зміни тарифів, тактику перебільшення складнощів (буде, наприклад, виставлятися на огляд сума за газ ЗА РІК або за КІЛЬКА РОКІВ – замість суми за один місяць).

Поки що бачимо тільки «перші ластівки» – але ми очікуємо посилення інформаційної атаки в цій сфері.

#Trollbusters #IPSO Закликає НЕ піддаватися на кремлівські вкидання.
Це буде непростий період – але все те ж саме вже пройшли наші західні колеги – Польща, Литва, Естонія. І опцій у нас дві: 1) пережити цей період – і в 2016-му отримати ЗРОСТАННЯ економіки; 2) або втратити країну (і отримати денеер розміром з Україну). Третього – на жаль – не дано.

Також ми закликаємо адміністраторів спільнот приділити особливу увагу постам «про тарифи». Особливо, якщо такі пости роблять «нові користувачі».

У російському сегменті інтернету (переважно livejournal)
кремлетроллі активно коментують тему зникнення президента Путіна в тому ключі, що «так ми [і] не помітили, що він зник». Таку тенденцію помічають навіть російські топ-блогери.

На початку тижня кремлетроллі в російських соцмережах робили активні вкидання про «геніальний план« Газпрому», який «насправді всіх переграв» – після того, як корпорація ДП в черговий раз зганьбилася – і, завдяки своїй недалекоглядній політиці, була змушена знизити ціни для Європи.
– –
Спеціально для Інформаційно-аналітичного центру,
Аллан Левітів (#Trollbusters #IPSO)