Спеціальний випуск: ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА

Підсумки 01 – 08.03.2015

За останній час ольгінці та їх місцеві колабораціоністи створили у Фейсбуці кілька псевдопатріотичних груп, як правило антисоціального і антиурядового характеру.

Дані групи створені для маніпуляції громадською думкою – і сіють розбрат між українцями за національною, політичною, мовною, релігійною чи будь-якою іншою ознакою.
Багатьох людей в дані групи додають без їх відома.

Процедура наступна:
1. Троль-псевдопатріот проситься до вас у друзі – і ви приймаєте запит.
2. Троль додає вас до групи – ви про це не знаєте. Далі, її вкидання миготять у вашій стрічці новин, а ви – відображаєтеся як член спільноти.
Таким чином створюється ілюзія масової підтримки (в групі багато людей) + за допомогою групи робляться необхідні Кремлю вкидання інформації.

Пара прикладів:
https://www.facebook.com/groups/extermination.of.Russian.fascism
https://www.facebook.com/groups/nacionalniy.komitet.oborony

Багато хто з вас будуть дуже здивовані, виявивши – що ви, виявляється, ВЖЕ є членами подібних спільнот.

Зверніть увагу – і у першої, і у другої групи, відібраної для прикладу, – абсолютно однакові обкладинки з однаковим антиурядовим меседжем.
# Trollbusters # IPSO настійно рекомендують змінити особисті налаштування ФБ таким чином, щоб вас не могли додавати в співтовариства без вашого відома.

Також останнім часом активізувалися ПСЕВДОпатріотичні спільноти, які вдають з себе ДУК «Правий сектор» (про це ми писали тут: https: //www.facebook.com/allanlevitov/posts/579872588814107).

Найчастіше такі групи адмініструються кремлівськими прихильниками і використовуються для поширення ідей антисемітизму (невластивих для справжнього ПС), а також для розгойдування паніки і поширення брехні про українську владу, силовиків, армії і т.п.

#Trollbusters #IPSO нагадує, що далеко не усяке співтовариство, яке називається «Правий сектор …», «Дмитро Ярош …» або «Патріоти …» має хоч якесь відношення до справжнього «Правого сектору», Дмитра Яроша або до патріотів. Будьте пильні – ставитеся критично до будь-якої інформації.

Минулого тижня в українському інформпросторі кремлетроллі розгойдували в основному соціальну тематику: комунальні тарифи, ціни, «споживчий кошик» – і т.д.

Були спроби розгойдати теми протистояння між прем’єром і президентом, знайти нові «докази» українського сліду у збитому російським «Буком» «Боїнгу» MH17. Також прихильникам «русского міра» дуже не подобаються темпи української мобілізації і початок реформ.

Мета цих інформаційних атак – викликати в українців гнів, паніку і недовіру з приводу непопулярних, але необхідних для виживання країни рішень. На жаль, деякі бізнес-політичні групи в популістських цілях також підтримують подібну риторику.

Ми закликаємо вас ретельно фільтрувати інформацію, і, коли вам говорять про «погіршення якості життя», – згадайте про приклад країн Балтії та Польщі, що вже пройшли той же важкий шлях реформ, який тепер належить пройти і нам.

Аллан Левітов,

спеціально для Першого Волонтерськго та Інформаційно-аналітичного центру