«Присутність. Докази агресії російських військ на території України»

Як ми вже повідомляли, 21 лютого у Києві на Михайлівській площі розпочала роботу документальна виставка «Присутність. Докази агресії російських військ на території України». Захід організовано за ініціативи Адміністрації Президента України й за підтримки силових відомств, Міністерства закордонних справ, Міністерства Інфраструктури та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Український кризовий медіа-центр забезпечив інформаційну підтримку.

Відкрили виставку Заступник Глави Адміністрації Президента України Андрій Таранов та Секретар Ради національної Безпеки і Оборони України Олександр Турчинов. «Техніка, яку ви сьогодні бачите, забирала життя мирних мешканців Донбасу. Це – ворожа зброя, що наші військові захопили у запеклих боях», – заявив Олександр Турчинов.

На документальній виставці були представлені захоплені українськими військовими гранатомети, датовані 2014 роком випуску, які не виробляються на території України. Ще одним доказом постачання російської агресії стали безпілотники, що виготовляються тільки на території РФ і які можуть транслювати зображення на відстань за 20 кілометрів, передавати зображення і координати цілей, здійснювати коригування вогню. Крім того, завдяки роботі українських військових та спецслужб, вдалося встановити не тільки російське походження представленої броньованої техніки і танків, але й номера військових частин, з яких їх відправили до України.

Українці також вперше змогли безпосередньо побачити уламки боєзапасів ракетної системи «Смерч». Проросійські бойовики використали ракетну установку під час обстрілів Краматорська, внаслідок чого загинуло 17 людей та понад 60 було поранено. «Наразі уся представлена техніка має статус доказів у кримінальних провадженнях, які доводять участь російських військ у військових злочинах та злочинах проти людяності», – зазначив Голова слідчого відділу СБУ Василь Вовк.

Участь Українського кризового медіа-центру особливо важлива для донесення правди про присутність російських солдат та військової техніки на території України до міжнародної спільноти. «Від їх слова, враження, передавання правди великою мірою залежить доля і успіх Української держави. Україна відкрита для іноземних журналістів, і наш центр готовий надавати останню інформацію про подальшу присутність російських військ на сході нашої держави», – сказала співзасновниця Українського кризового медіа-центру Наталія Попович.

Виставка відкрита для огляду з 10:00 до 22:00. Останній день експозиції – 28 лютого.

Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-2

Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-3

Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-4

Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-5

Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-6

Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-8

Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-8 Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-10

Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-10 Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-9

Виставка ПРИСУТНІСТЬ-Київ-1