Уповноважені Президента закликали міжнародні організації допомогти вивезти дітей та сім’ї з-під обстрілів терористів

Україна звернеться до міжнародних організацій з проханням сприяти у створенні гуманітарного коридору і допомогти у вивезенні дітей та сімей з дітьми із зони збройного конфлікту на Донбасі. Про це повідомили Уповноважений Президента з врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко та Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.

«Сьогодні ми з Миколою Кулебою за дорученням Президента та Уряду України проводимо  спеціальну зустріч з представниками всіх міжнародних гуманітарних  місій, зокрема з місією Червоного Хреста, ОБСЄ, ООН, ЮНІСЕФ, також з Представництвом ЄС в Україні, щоб донести інформацію, що Україна потребує допомоги у вивезенні дітей з територій, які обстрілюються терористами», – сказала І.Геращенко на брифінгу.

Як пояснила Уповноважений Президента, допомога міжнародних місій необхідна у зв’язку з тим, що бойовики не дають можливості створити гуманітарний коридор для безпечного вивозу дітей.

«Ми будемо звертатися до Тристоронньої контактної групи, яка, сподіваємося, найближчим часом все-таки зможе зустрітися в Мінську, щоб під час цієї зустрічі тема вивезення цивільного населення, в першу чергу дітей, стала однією з ключових і пріоритетних», – заявила І.Геращенко.

Уповноважений Президента з прав дитини М.Кулеба заявив: «Ми просимо докласти дипломатичних зусиль для припинення вогню і сприяти створенню безпечних коридорів для вивезення сімей з дітьми».

Щоденно, підкреслив Уповноважений, фіксуються факти зухвалого порушення прав дітей з боку бойовиків на окупованих територіях та місцях ведення боїв. «Лише протягом цього року від обстрілів з боку бойовиків загинуло більше 10 дітей. Цього б не сталося, якби агресор зухвало не обстрілював наші населені пункти, а сім’ї з дітьми мали можливість безпечно виїхати із зони конфлікту», – сказав він.

За словами М.Кулеби, на виїзд чекають декілька тисяч дітей, для розміщення яких вже підготовлено 15 тисяч місць у закладах оздоровлення, інтернатних закладах та інших установах. Він наголосив, що кожній дитині буде надано притулок і захист з боку держави.