Розпочав роботу Головний ситуаційний центр країни при РНБО

Учора Президент України Петро Порошенко провів першу нараду з питань військово-стратегічного планування у Головному ситуаційному центрі при Раді національної безпеки і оборони. Нарада відбулась за участі Прем‘єр-міністра Арсенія Яценюка, Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олександра Турчинова, керівників силових міністерств та відомств і спецслужб.

32070

Нараду було присвячено аналізу поточної ситуації у найбільш гарячих ділянках на лінії зіткнення в зоні проведення антитерористичної операції, зокрема в районі Донецького аеропорту.

Глава держави заслухав доповіді Секретаря РНБО, Міністра оборони та Начальника Генерального штабу.

Головний ситуаційний центр країни створено при РНБО для обробки та аналізу поточної ситуації в зоні проведення АТО, знаходження оптимальних тактичних та стратегічних рішень, для моніторингу і контролю їх виконання та оперативного реагування.Центр має найсучаснішу інформаційно-комп’ютерну систему, що дозволить обробляти величезні масиви інформації, яка надходитиме з усіх державних і недержавних баз даних, зокрема, з супутників та безпосередньо з місць подій. Створений центр дозволяє оцінювати рівень небезпеки та оперативно відпрацьовувати рішення щодо їх локалізації.

За словами Секретаря РНБО Олександра Турчинова, аналогічні центри є в усіх провідних країнах. «Український Головний ситуаційний центр нічим їм не поступається», – наголосив він.