ДСНС України попереджає про небезпечні «іграшки»

Гуманітарне розмінування території України від вибухонебезпечних залишків минулих війн покладено на Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Всього у складі Служби порятунку сформовано 32 піротехнічних підрозділи загальною чисельністю близько 500 осіб.

Як повідомляє прес-служба відомства, за час виконання робіт з розмінування звільнених територій на Сході України фахівці ДСНС України знешкодили понад 450 одиниць спеціально встановлених боєприпасів, серед яких вибухові пристрої з дистанційним управлінням, боєприпаси на розтяжках у стані невилучення, фугаси великої потужності, а також підготовлені до дії протитанкові та протипіхотні міни.

 Особливу увагу привертаэ той факт, що терористичні угруповання постійно та цинічно встановлюють особливо небезпечні вибухові пристрої, зокрема, замасковані під предмети побуту та дитячі іграшки, від яких гинуть мирні мешканці, у тому числі діти.

Закликаємо батьків бути пильними та попередити про небезпеку дітей. Нагадаємо, що у разі знаходження підозрілих предметів необхідно звернутися до фахівців за телефоном «101» як зі стаціонарного, так і з мобільного телефону.