Більше двохсот тисяч вимушених переселенців з Донбасу та Криму отримали тимчасове житло

Мінсоцполітики забезпечує розв’язання проблем, пов’язаних з соціальним захистом громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, зокрема тимчасове забезпечення житлом, відновлення всіх соціальних виплат та надання допомоги в працевлаштуванні.

За оперативною інформацією Міжвідомчого координаційного штабу станом на 26.09.2014 тимчасово забезпечено житлом 268 919 осіб, ще 230 167 внутрішньо переміщених осіб звернулись до територіальних органів соціального захисту по допомогу або консультацію, з яких 94% – жителів східних областей України, та 6% – жителі АР Крим.

За сприянням у працевлаштуванні до центрів зайнятості звернулися 12 703 особи. Працевлаштовано 2 279 осіб, виплату допомоги по безробіттю здійснюється близько 5 тис осіб.

Громадяни України, які вимушені були залишити свої домівки, у разі виникнення питань із пенсійного забезпечення можуть звернутися до найближчого управління Пенсійного фонду України. Їм забезпечено прийом за місцем тимчасового перебування та розгляд їх звернень у терміновому порядку; за заявою громадян забезпечується переведення пенсійної справи за новим місцем фактичного проживання при пред’явленні паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу. З питань переведення на нове місце перебування пенсійних справ звернулося 103 651 особа. Включено у відомість по виплаті пенсій понад 87% осіб (90 357), що звернулися  за тимчасовим місцем проживання. Виплату пенсій за минулий період отримали понад 36 тис. пенсіонерів.

З метою надання соціальної підтримки  всім місцевим органам соціального захисту населення доручено забезпечити безперебійну виплату призначених державних допомог, переведення виплати допомоги за місцем фактичного проживання, а також сприяти у вирішенні питань, пов’язаних із новими призначеннями соціальних виплат. З близько 20 тис осіб, які звернулися за соціальною допомогою, майже 13 тис осіб призначено різні види соціальної допомоги.

Обласні, міські та районні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді опікуються 21 923 сім’єю внутрішньо переміщених осіб, які мають 25 741 дитину.