Президент України: Стратегія-2020 – реформи, які оновлять державу

Найближчим часом Україна має провести швидкі і ефективні реформи, інакше може відбутися новий соціальний бунт та ситуація залишеності на самоті з Росією. Про це сьогодні заявив Президент України Петро Порошенко,  презентуючи українському суспільству пакету реформ “Стратегія 2020”.

“За реформами нам аж горить. Шлях тектонічних змін нам треба не просто пройти, а пробігти. Політична воля у нас є, а от дороги назад точно немає”, – заявив Глава держави.

За словами Порошенка, дії Росії спрямовані не просто на перегляд кордонів, а спрямовані на повне знищення цілої європейської країни, на її зникнення з карти Європи. Але внутрішня загроза в Україні є не менш небезпечною, ніж дії окупантів.

“Тільки реформи можуть оновити державу, яка не здатна відповідати на запити громадян. Альтернативою цьому є тотальний колапс. Тільки реформи здатні задовільнити революційні вимоги українських громадян, – наголосив Петро Порошенко. – Саме тому стратегія 2020 передбачає понад 60 реформ і спеціальних програм, які треба запускати майже одночасно. Нам дуже не радили починати реформувати усі сфери суспільства, бо це плодить ворогів. Але мене не цікавить, хто проти реформ. За реформи – український народ”.

Як зазначив Президент України,  наша держава мусить дуже швидко подолати хронічне відставання від Європи, щоб у 2020 році подати заявку на членство в ЄС. “Двері ЄС для нас відчинені. Голос щодо відкритих дверей лунає в Європі все сильніше”, – сказав він.

Метою понад 60 майбутніх реформ і програм на найближчі 5-6 років Президент назвав досягнення європейських стандартів життя і гідне місце Україні у світі, а також – підготовку для подання заявки на членство в ЄС у 2020 році.