Правоохоронці розслідують злочини терористів проти мирного населення Донбасу

Українські правоохоронці продовжують розслідування масових злочинів, вчинених терористами проти мирного населення Донецької та Луганської областей. Про це сьогодні заявив речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони Андрій Лисенко.

Зокрема, слідчий відділ Управління СБУ в Харківській області здійснює кримінальне провадження стосовно членів так званої розстрільної групи №1 НКВД ДНР, які діяли у Дружківці. Учасники цієї групи катували та вбивали місцевих мешканців. Серед закатованих – місцеві проукраїнські підприємці. Відомо про щонайменше 5 людей, які були викрадені та після тортур вбиті зазначеними бойовиками. Також під гаслом «очищення суспільства» банда на свій розсуд знищувала беззахисних людей – без постійного місця проживання, безробітних та людей з інвалідністю. Групу ліквідувала контррозвідка СБУ. Двох членів групи затримано.

Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ продовжує з’ясування обставин у справі щодо масових вбивств у Слов’янську. Під час впізнання були виявлені тіла прихожан протестантської церкви, яких бойовики Гіркіна викрали та після катувань вбили за те, що люди допомагали українській армії.

Відповідне розслідування перебуває на контролі прокуратури.

Полковник Андрій Лисенко додав, що на даний час на окупованих бойовиками територіях ускладнюється криміногенна обстановка та збільшується кількість сутичок між різними формуваннями бойовиків.