СБУ знешкоджує шпигунів та диверсантів

За кілька останніх днів СБУ затримала декілька шпигунів та диверсантів в зоні АТО.

У Костянтинівці Донецької області співробітники контррозвідки СБУ затримали громадянина Російської Федерації В.Ремнякова, 1952 р.н. Зрадник збирав розвіддані щодо місць дислокації, чисельності особового складу, кількості та видів озброєння, а також переміщення територією міста Костянтинівка Донецької області підрозділів та формувань Збройних сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів, які задіяні в АТО. та передавав її на т.зв. «гарячу лінію ДНР».

У Сєверодонецьку Луганської області контррозвідкою Служби безпеки України був також затриманий громадянина України «К», 1996 р.н., який поширював у мережі Інтернет заклики до скоєння терористичних актів проти української влади, військовослужбовців ЗСУ та співробітників правоохоронних органів. Також він розповсюджував спотворену інформацію про хід антитерористичної операції та підбурював інтернет-користувачів до негласного збору відомостей про особовий склад, озброєння та місця дислокації сил АТО для подальшої передачі цих даних терористам. Встановлено, що зловмисник діяв за вказівкою ватажків терористичної організації «ЛНР» .

Третій затриманий співробітниками Служби безпеки України – мешканець Краматорська Донецької області громадянин України «Я», 1972 р.н, який збирав розвіддані про сили АТО та передавав їх представнику розвідувальної організації іноземної держави – офіцеру ГРУ ГШ ЗС Російської Федерації на прізвисько «Макс».

Також у м. Краматорськ контррозвідка СБУ затримала громадянина України «Т», 1985 р.н., який забезпечував пропускний режим на блокпостах терористів. Встановлено, що «Т» добровільно вступив до бандформування. Протягом окупації терористами м. Краматорська та Слов’янська він з автоматом в руках патрулював вулиці міста, залякуючи та грабуючи місцевих мешканців.

У Волновасі затримано трьох зловмисників, які розгорнули у місті інформаторську мережу для збору розвідданих про місця дислокації, чисельність та маршрути переміщення сил АТО. У визначений час правопорушники «виходили на зв’язок» та передавали  зібрані відомості до т.зв. штабу «ДНР».

По усіх випадках наразі ведуться слідчі дії. Затримані шпигуни дають свідчення.

Нагадаємо, що громадяни, які володіють інформацією про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності, можуть повідомити її на гарячу лінію call-центру СБУ 0800-501-482 або на поштову скриньку callcenter@ssu.gov.ua