Президент України: виступ в Конгресі США

Президент України Петро Порошенко виступив учора на засіданні обох палат Конгресу США у Вашингтоні. Глава держави висловив впевненість в тому, що Сполучені Штати Америки допоможуть зберегти територіальну цілісність України.

Про російську агресію в Україні Президент заявив, що війна в Україні – це війна проти свободи, демократії, європейських ценностей.- “Я впевнений, що ми переможемо. Я впевнений в тому, що Сполучені Штати допоможуть зберегти територіальну цілісність України”, – сказав Порошенко .

Разом з тим, Президент наголосив, що демократичним країнам необхідно підтримувати одна одну, адже в іншому випадку вони будуть знищені.

Петро Порошенко підкреслив, що війна в Україні є й війною американців, адже “це війна за вільний світ”. “Сьогоднішня агресія для Україні – це погроза для всього світу. Ми бачимо, що зараз порушуються міжнародні угоди і виникає дуже багато нових загроз. Якщо ми не зупинимо їх зараз, то вони можуть перейти на європейські кордони”, – наголосив Президент України.

За словами Глави держави, Україна зараз найбільше потребує єдності та солідарності не лише США, а всього світу.

“Неможливо навіть уявити, що я зараз відчуваю. Це саме те, що потребує Україна зараз – єдність та солідарність не лише зі Сполученими Штатами, а й з усім світом”, – сказав Порошенко.

Він наголосив, що зараз такий момент в історії України, коли свобода є найважливішою, і це був вибір як людей, так і самої держави. Тож свого часу громадяни України повстали проти режиму екс-президента Януковича. “Це дуже важливо, що ви були і є разом з нами у цій боротьбі”, – додав Президент, звертаючись до Конгресу США.

“Коли люди виходили на вулиці, вони були з палками і вони боролися проти озброєних формувань. Це все було на Майдані. Там було багато смертей, насилля і страху. Але було дуже важливо бачити, як мирні люди повстали проти диктатора і його свавілля і перемогли. Навіть ціною власного життя”, – підкреслив Петро Порошенко.

Президент України закликав США надати Україні особливий статус безпеки, що відображав би найвищий рівень взаємодії із не членом НАТО. “Я заохочую США дати Україні особливий статус безпеки, що відображав би найвищий рівень взаємодії із не членом НАТО”, – сказав він.

Глава держави закликав до розширення санкцій проти Росії. При цьому він наголосив, що війна в Україні – це війна проти свободи, демократії, європейських цінностей.

Він також заявив, що немає жодних умов, щоб Україна змирилися із окупацією Криму. “Я закликаю світ протидіяти агресору сьогодні та заради майбутнього”, – заявив президент.

Він висловив переконання, що система, яка пропонуватиме більше свобод, матиме превалюючу силу. “Вибір Європи та світу – це не вибір між різними видами цивілізаціями. Це вибір – між цивілізацією і варварством”, – заявив Порошенко.

Президент України наголосив, що останні півроку були часом виклику для мільйонів українців.

Наша нація вирішила на користь свободи та демократії. Інша нація вирішила покарати Україну за ці кроки. Світ не може дозволити такої поведінки”, – сказав Глава держави, додавши, що війна, яку веде сьогодні Україна, це війна за вільний світ.

Під час виступу американські конгресмени неодноразово переривали виступ Президента України тривалими та емоційними оплесками, а також вставали зі свої місць, щоб висловити підтримку словам українського лідера.

Нагадаємо, що вчора Петро Порошенко також провів низку зустрічей у Вашингтоні на вищому рівні, зокрема з Президентом Сполучених Штатів Бараком Обамою, Віце-президентом США Джозефом Байденом та Держсекретарем США Джоном Керрі.