Президент України: Маріуполь є і буде українським

У рамках робочої поїздки до Донецької області Президент України Петро Порошенко зустрівся з працівниками підприємств Маріуполя та українськими військовими, які захищають місто. 

«Ми будемо все робити, щоб був мир, але будемо готуватися до оборони своєї країни, – заявив Петро Порошенко. – Це місто є і буде українським».

 «Вірю, що зусилля дипломатів увінчаються успіхом», – сказав він під час зустрічі з військовими Першої оперативної бригади Національної Гвардії, 9-м та 23-м батальйонами територіальної оборони, військовослужбовцями Державної прикордонної служби.

Водночас Глава держави зауважив, що військовослужбовці мають бути у готовими до захисту. Говорячи про нещодавні домовленості у Мінську, він зазначив: – «Нас це не повинно розслабляти. Ми добре знаємо свого ворога, і ціну його словам. У мене немає ілюзій щодо нашого супротивника, але є надія».

Президент констатував, що останнім часом Україна зазнала прямої агресії, в результаті якої  українські військові зазнали важких втрат під Іловайськом, але запевнив, що будуть з’ясовані всі обставини такого розвитку подій. «Причини важких втрат будуть ретельно вивчені та проаналізовані для того, щоб вони не повторилися у майбутньому», – сказав він.

Щодо оточення та загибелі військових в районі Іловайську та інших точках, за словами Петра Порошенка, наразі розслідуванням за цими фактами вже займається військова прокуратура.

Президент вручив державні нагороди захисникам України та наголосив, що саме завдяки їх зусиллям з’явився, нарешті, шанс на мир, зауваживши, що за два місяці територію, контрольовану бойовиками, було зменшено на три чверті.

Глава держави наголосив: – «Ми переможемо, бо з нами правда, Господь».