Терористи перевдягаються у цивільний одяг і втікають із зони АТО

У Донецьку та Горлівці бойовики, відчуваючи гостру потребу у живій силі, намагаються поповнити свої ряди насильницькою «мобілізацією» місцевого населення. Про це під час сьогоднішнього брифінгу в Києві заявив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

Проте, за його словами, паніку вже не згасити, оскільки активний наступ українських військ повністю деморалізував бойовиків. Є оперативна інформація, що близько 300 бойовиків, що залишились у Луганську, вже знімають прапори так званої ЛНР з адмінбудівель міста. Із Єнакієвого та Горлівки виїжджають чеченські найманці. Близько ста представників місцевого криміналітету, які залишаються у цих містах, здійснюють хаотичну стрілянину по житлових кварталах і мирних мешканцях.

У Донецьку терористи продовжують руйнувати інфраструктуру міста. Зокрема, за результатами вчорашнього обстрілу з привокзальної площі у місті знеструмлено 52-і трансформаторні підстанції, близько 35 тисяч осіб залишаються без електроенергії.

Терористи також замінували міст між шахтами «Стандарт» та «Юнком» у районі селища Нижня Кринка під Єнакієвим. Заміновано чимало об’єктів та окремих ділянок у цій місцевості. У Стаханові озброєні бойовики захопили два автомобілі УАЗ та один ВАЗ, що належали «Стаханівському машинобудівельному заводу».

Представники терористичного угрупування ДНР на чистих бланках паспортів громадян України виготовляють фіктивні документи для того, щоб безперешкодного залишити зону АТО під виглядом біженців. За оперативною інформацією, основна частина бойовиків планує залишити Донеччину до 18 серпня.

Терористи переодягаються у цивільний одяг, беруть із собою лише паспорти та на пасажирському транспорті під виглядом мирних мешканців роблять спроби перетнути блокпости українських силовиків. Лише протягом останніх трьох діб на блокпосту під Дебальцевим Донецької області, де несуть службу військовослужбовці Національної гвардії України, були затримані 13 чоловіків, віком від 20 до 45 років, які підозрюються у терористичній діяльності. Серед затриманих – польовий командир луганського терористичного угрупування. Зараз він дає свідчення. Слід додати, що затримання відбувалися завдяки інформації, що надходить до штабу АТО від місцевих мешканців.