МЗС України: заява щодо гуманітарної допомоги від РФ

Сьогодні вночі Міністерством закордонних справ України було оприлюднено Заяву щодо намагань Російської федерації поставити гуманітарну допомогу.

У заяві було доведено до відома РФ позицію України щодо передбачених українським законодавством та міжнародним правом відповідних правил надання такої допомоги.

Також визначені та контрольовані Україною і міжнародними інституціями, зокрема Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) та ОБСЄ технічні домовленості, у рамках яких має діяти Росія, мають допомогти уникнути провокацій, йдеться у заяві.

Зокрема, вказано на необхідність проведення прикордонного та митного контролю, а також належного оформлення гуманітарної допомоги відповідно до українського законодавства. Здійснюватимуть ці заходи уповноважені органи України за сприяння та моніторингу МКЧХ та ОБСЄ.

Доставку, а також логістичні аспекти усіх гуманітарних вантажів, включаючи російську гуманітарну допомогу, за досягнутими домовленостями здійснює виключно Міжнародний комітет Червоного Хреста.

У заяві наголошується, що відповідальність за можливі провокації з боку терористів під час виконання Міжнародної місії гуманітарної допомоги для потреб цивільного населення Луганщини, що ініційована Президентом України Петром Порошенком, несе саме Російська Федерація.

Нагадаємо, що вчора Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест російській стороні у зв’язку з неузгодженим з Україною відвіданням 13-14 серпня президентом В.Путіним та іншими російськими високопосадовцями тимчасово окупованої території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.