Місія ОБСЄ зафіксувала порушення українсько-російського кордону людьми у формі

Представники місії ОБСЄ, які проводять спостереження за російським пунктом пропуску Гуково, зазначили у звіті спеціальної комісії, який опублікований на сайті ОБСЄ, що кордон щодня перетинають люди у військовій формі. Про це під час брифінгу у Києві заявив речник ІАЦ РНБО Андрій Лисенко.

Протягом тижня місія зафіксувала багато груп молодих людей в одязі військового зразка, які перетинають кордон в обох напрямках. Спостерігачі також бачили, як кілька разів машини швидкої допомоги евакуювали поранених прихильників терористичного угрупування «ДНР».

Крім того, йдеться в звіті, за останні три дні почастішали випадки прольоту над пунктом пропуску вертольотів ЗС РФ Мі-24. Ночами вертольоти підлітали дуже близько до точки перетину кордону. У денний час доби спостерігачі стверджували, що вертольоти не перетинали повітряний простір України в зоні, яку видно з КПП.

Як  відомо, 30 липня глава місії ОБСЄ в Ростовській області Поль Пікар заявив про початок роботи комісії для контрольно-пропускних пунктів Гуково і Донецьк на російсько-українському кордоні.