ЄC ТА США ПОКАРАЮТЬ РОСІЮ САНКЦІЯМИ ЗА ПІДТРИМКУ ТЕРОРИСТІВ В УКРАЇНІ

Міжнародна спільнота підтримує Україну у процесі відновлення миру на Донбасі та засуджує агресивні дії Російської Федерації. Сполучені Штати Америки розширили перелік громадян Росії та російських компаній, до яких будуть застосовані санкції через те, що Росія продовжує підтримку терористів та порушення суверенітету України. Зокрема, це компанія «Новатек», «Роснефть», «Газпромбанк», «ВЕБ», а також 8 компаній оборонно-промислового комплексу.

Так само розширено санкції з боку Європейського Союзу. За підсумками засідання Європейської Ради прийнято рішення про призупинення операцій Європейського інвестиційного банку з Росією, такі ж заходи будуть вжиті Європейським банком реконструкції та розвитку. Будуть переглянуті програми співпраці між Росією та ЄС, офіційно обмежено здійснення інвестиційних програм у Криму. До 1 серпня запропоновано підготувати пропозиції щодо переліку компанії, на які мають бути поширені санкції.

Підтримала Україну і Японія. Сьогодні Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Міністром закордонних справ Японії Фуміо Кісіда. Глава держави на зустрічі подякував Японії за чітку позицію підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. «Ми дуже цінуємо позицію Японії у «Великій сімці», підтримку курсу України у Раді Безпеки та Генеральній Асамблеї ООН», – зазначив він.

Президент Порошенко закликав Японію долучитися до ряду країн, які допомагають відновленню інфраструктури, що була зруйнована внаслідок дій терористів на Сході країни. Глава МЗС підкреслив, що з самого початку загострення подій в Україні Японія постійно наполягає на необхідності поважати суверенітет та територіальну цілісність в Україні. Він наголосив на важливості мирного вирішення ситуації. Міністр Фуміо Кісіда також повідомив про готовність своєї країни надати 260 тисяч доларів на потреби переселенців, які були змушені залишити домівки внаслідок дій бойовиків. «Ми дуже поважаємо те, як Ви дієте в найбільш складний для Вашої країни час. Японія запевняє в своїй сильній підтримці України», – заявив Фуміо Кісіда.