ОБСТРІЛ СНІЖНОГО – ЦИНІЧНА ПРОВОКАЦІЯ

Сьогодні приблизно о 7 ранку невідомий літак здійснив бомбардування міста Сніжне Донецької області. Бомби впали прямо на центральній вулиці міста – вул. Леніна. Є дані про загиблих та поранених місцевих мешканців, руйнування будівель. Про це під час брифінгу в Києві заявив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

“Заявляємо, що з вчорашнього дня літаки Збройних сил України з початку пошуково-рятувальної операції, спрямованої на пошук українських льотчиків зі збитого АН-26, не здійснила жодного вильоту. Тому ранковий наліт на Сніжне кваліфікується як цинічна та кривава провокація, розрахована на дискредитацію українських військових. За даним фактом розпочате спеціальне розслідування”, – зазначив Андрій Лисенко.

Нагадаємо, вчора у районі Луганського аеропорту, поряд із селами Великий Суходіл і Давидо-Микільське Краснодонського району під час виконання спецзавдання з доставки вантажів до зони проведення АТО був збитий військово-транспортний літак АН-26 Збройних сил України. На його борту перебувало 7 членів екіпажу та 1 супроводжуючий вантажу. Є інформація про те, що двоє членів екіпажу захоплено в полон. Триває пошуково-рятувальна операція.

З’ясувалося також, що літак було підбито на висоті 6500 метрів. Жоден переносний зенітно-ракетний комплекс, який є сьогодні на озброєнні у терористів,  на цій висоті не може вразити літак. Тобто АН-24 був вражений іншою більш потужною зброєю, яка була застосована вірогідно з території Російської Федерації. Наразі, виходячи з даних, переданих українськими льотчиками, розглядається дві версії: постріл було зроблено з сучасного наземного ракетно-гарматного комплексу «Панцир» або самонавідною ракетою Х-24 класу «Повітря-повітря» з російського літака, який міг бути піднятий у повітря з аеродрому Мілєрово.