У СЛОВ’ЯНСЬКУ САПЕРИ ЗНЕШКОДИЛИ СОТНІ ВИБУХІВОК, ЗАКЛАДЕНИХ ТЕРОРИСТАМИ

12 липня сапери сил АТО виявили і нейтралізували вибухові пристрої у житлових будинках в центрі Слав’янська. Про це під час сьогоднішньої прес-конференції у Києві заявив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

За його словами, під час огляду будинків українські військові встановили, що вони були закладені в такий спосіб, щоб їх неможливо було знешкодити. Проте фахівцям сил АТО вдалося розмінувати ці об’єкти. Також виявлені елементи мобільних телефонів та електронних плат, що свідчить про можливість дистанційної активації знайдених вибухівок. Вочевидь, втікаючи бойовики планували підірвали свої вогневі позиції в житлових будинках. Однак у момент відступу бойовиків мобільний зв’язок не спрацював і їм не вдалося реалізувати свій кривавий задум, який міг би призвести до чисельних жертв мирного населення.

У замінованих квартирах, де бойовики облаштували вогневі позиції, були також продукти харчування та медичні препарати російського виробництва. Крім того, знайдені інструкції із застосування вибухівок різних типів. За кілька минулих днів сапери виявили сотні вибухових пристроїв. Роботи з відновлення налагодженої життєдіяльності звільнених від бандитів міст тривають.