ПРЕЗИДЕНТ РОБИТЬ ВСЕ, ЩОБ ВИЗВОЛИТИ З РОСІЙСЬКОГО ПОЛОНУ НАДІЮ САВЧЕНКО

Президент України Петро Порошенко заявляє, що докладе всіх зусиль для визволення всіх заручників, захоплених на Донбасі, в тому числі – українського пілота Надії Савченко, яку утримують у російській в’язниці.

«Ми не заспокоїмось до тих пір, доки не матимемо можливість повідомити мамі Надії, що з її донькою, героїчною Надією Савченко все гаразд», – заявив Президент на зустрічі у четвер з начальником Управління внутрішніх справ міста Горлівка Андрієм Крищенком.

Глава держави повідомив, що за його дорученням буде призначений новий адвокат, який має забезпечити захист Надії.

Петро Порошенко наголосив: «Надія Савченко для нас усіх є символом боротьби за Україну. Перебуваючи у заручниках, вона продемонструвала справжній, сильний, бойовий український дух військовослужбовця, який не зраджує Батьківщину».

Президент визнав, що «ситуація дуже важка: вона є викраденою, і реакція української влади буде дуже жорсткою». «Ніхто не має права викрадати українських громадян, український військових. Це є порушення всіх без виключення міжнародних угод, всіх норм міжнародного права і є категорично неприйнятним», – сказав він.

Петро Порошенко висловив впевненість у тому, що Надія Савченко «повернеться в Україну здоровою та буде захищати Україну і надалі», повідомляє офіційний сайт Глави держави.

Нагадаємо, Надія Савченко брала участь в антитерористичній операції на сході України як доброволецьбатальйону «Айдар». Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила у полон терористів 18 чи 19 червня. 19 червня у мережі поширився відеозапис допиту Надії бойовикам, у якому вона, прикута наручниками до труби. 8 липня стало відомо про те, що український пілот перебуває під вартою у слідчому ізоляторі російського міста міста Воронеж. За офіційною інформацією Держприкордонслужби, Надія Савченко не перетинала україно-російський кордон. Того ж дня Президент України дав розпорядження МЗС, Мінюст та Генпрокуратурі України вжити усіх заходів щодо повернення в Україну Надії Савченко, «захопленої терористами» та «незаконно вивезеної до Російської Федерації».