ПРЕЗИДЕНТ: ВЗЯТТЯ СЛОВ’ЯНСЬКА – ПЕРЕЛОМНИЙ МОМЕНТ У БОРОТЬБІ З БОЙОВИКАМИ

5 липня Збройні Сили та Національна гвардія звільнили від терористів Слов’янськ – місто, яке бойовики вважали своєю неприступною фортецею. Президент України Петро Порошенко виступив із зверненням до українського народу, у якому розповів, як відновлюється мирне життя у місті.

«Так, це ще не повна перемога, і не час для салютів. Але очищення Слов’янська від озброєної до зубів банди нелюдів має величезне символічне значення. Це – початок перелому в боротьбі з бойовиками за територіальну цілісність України. За повернення до нормального життя Донбасу, як невід’ємної частини нашої великої, сильної, європейської країни», – наголосив Глава держави.

«Я дуже далекий від ейфорії. Ситуація дуже важка. Терористи зараз окопуються у великих містах. Попереду ще чимало випробувань. Мій наказ в силі – звужувати кільце навколо терористів. Продовжувати операцію зі звільнення Донецької та Луганської областей», – зазначив Президент. І додав, що події останніх днів підтвердили обґрунтованість і доцільність мирного плану, рівно як і правильність рішення про тимчасове припинення вогню. «Це рішення не було підтримане бойовиками, і вони за це несуть відповідальність і далі нестимуть заслужене покарання. Водночас я ще раз жорстко наказав силовикам при звільненні міст, селищ та сіл забезпечити виточену вивіреність у проведенні операцій та максимальний захист мирного населення», – додав Петро Порошенко.

Президент також поіменно назвав захисників України, які були нагороджені за дії під час визволення Слов’янська – з 79-ї та 95-аеромобільних бригад, 25-ї та 80-ї повітряно-десантної бригад, окремого загону спецпризначення. «Вся Україна має пишатися своїми захисниками, а країна має знати героїв в обличчя. Сьогодні будуть нагороджені: солдат Ілля Обласов, старший солдат Степан Дубенецький, майор Олег Апостол, майор Максим Миргородський, майор Андрій Ткачук, майор Віктор Івчук. Я хочу від імені українського народу подякувати батькам і родинам, які виховали таких героїв! Слава Збройним Силам! Слава Національній гвардії! Слава – Україні!», – наголосив Петро Порошенко.

010714