РНБО: ЗАЯВИ ПРО ТАК ЗВАНИХ РОСІЙСЬКИХ «МИРОТВОРЦІВ» – ПОГРОЗИ УКРАЇНІ ПРЯМОЮ ВІЙСЬКОВОЮ АГРЕСІЄЮ

NEWS-04.07.14-3
Заяви про введення в Україну так званих російських «миротворців», що з’явилась останнім часом у ЗМІ, можна розглядати лише як погрози з боку Росії прямою військовою агресією нашій країні. Про це сьогодні під час брифінгу в Києві заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Парубій.

«Введення миротворчої місії може відбуватися лише під егідою ООН. Те, що проголошує Росія та її керівництво, – є погрозою Україні прямою військовою агресією», – наголосив Секретар РНБО. На його думку, така агресивна позиція Росії пов’язана з тим, що державний кордон повертається під контроль України, що ускладнює перекидання російських військ на нашу територію.

Він наголосив на тому, що заяви перших осіб РФ про те, що війська Росії відведені від кордону, не відповідають дійсності. «З російського боку, на межі Луганської, Донецької Чернігівської областей, а також в Криму сьогодні перебуває до 40 тис військовослужбовців РФ», – заявив він. І додав, що на деяких ділянках війська зосереджені в безпосередній близькості – за 150 м від кордону, що створює психологічний тиск на Україну. Водночас велика частина російських військ сконцентрована трохи далі від кордону – на базах, де проходять підготовку бойовики-терористи. Зокрема, на великій базі у Криму, яка постійно поповнюється. «Насправді відбулось не відведення військ, як заявляє Росія, а ротація – з підведенням свіжих сил до україно-російського кордону», – зазначив він.

Окрім того, за оперативними даними, Росія планує здійснити нову хвилю дестабілізації ситуації в Україні у вересні-жовтні. «У нас є відомості, що у найближчий період планується нова спроба дестабілізації ситуації у восьми південних і східних областях України», – сказав він. І додав, що нова інформаційна кампанія, направлена на розкол України, запланована на вересень-жовтень цього року. Вона буде направлена на вісім південно-східних областей України: Донецьку, Луганську, Харківську, Дніпропетровську, Миколаївську, Одеську, Запорізьку та Херсонську.

За словами секретаря РНБОУ, Росія розраховує підігрівати невдоволення людей економічною політикою, зокрема, непопулярними реформами, які змушене проводити нове керівництво країни для стабілізації ситуації в державі. Саме тому, на його думку, РФ намагатиметься протягом літа законсервувати ситуацію, з тим, щоб восени зробити другу хвилю дестабілізації ситуації в Україні. І висловив переконання, що Росія не обмежить свою підривну діяльність лише Донбасом, а має на меті всю Україну. «Росії потрібен не Крим і не шматочок Донецької та Луганської областей, його ціль – вся Україна. Він і надалі буде проводити політику, щоб показати світовому співтовариству, що Україна або перебуватиме під його контролем, або буде дестабілізуючим регіоном», – наголосив Андрій Парубій.