ПІД ВИГЛЯДОМ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ РОСІЯ ПОСТАЧАЄ БАНДИТАМ ЗБРОЮ

 

NEWS-04.07.14-4Протягом тижня прикордонні підрозділи продовжували встановлювати контроль на ділянках україно-російського кордону в межах Луганської та Донецької областей. Про це під час сьогоднішнього брифінгу в Києві заявив Секретар РНБО Андрій Парубій. Зокрема, за його словами, було звільнено від терористів та розміновано пункт пропуску «Довжанський». Прикордонники успішно відбили атаку терористів на пункт пропуску «Новоазовськ» в Донецькій області.

Також за цей час прикордонники зафіксували декілька порушень повітряного простору України двома російськими вертольотами Мі-8 та одним вертольотом Мі-24. Не припиняється підтримка Росією терористичних угруповань. Під виглядом гуманітарної допомоги РФ постачає через кордон зброю і боєприпаси. Також зафіксовано, що Росія продовжує поповнювати лави терористів бойовиками. «Коли російські чиновники заявляють про необхідність гуманітарної допомоги Україні, надсилають на нашу територію так звані гуманітарні вантажі, це насправді є прикриттям для того, щоб направити в Україну російських бойовиків, спецназівців ГРУ та нового озброєння», – пояснив Секретар РНБО.

Продовжуються бойові дії з метою поновлення охорони державного кордону та знищенню терористів в контрольованих прикордонних районах Луганської та Донецької областей. Це відбувається в умовах постійної присутності та переміщень як військової техніки, так і підрозділів Збройних сил Росії поблизу українського кордону.

Авіація Держприкордонслужби та залучений приватний літак авіакомпанії, що взаємодіє з прикордонниками, протягом останнього тижня обстежила 310 км українсько-російського кордону та 315 км українсько-білоруського кордону.