МЕТА АТО – ЗМУСИТИ ТЕРОРИСТІВ СКЛАСТИ ЗБРОЮ І ПОКИНУТИ УКРАЇНУ

NEWS-01.07.14-1

Відновлення активної фази антитерористичної операції згідно рішення Президента України пов’язане з тим, що терористи не тільки не дотримувались режиму припинення вогню, а використали його для ведення агресивних військових дій на нашій території.

Про це на сьогоднішній прес-конференції в Києві заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Парубій. Він наголосив, що вважає дуже правильним рішення з відновлення активної фази АТО, яка дозволяє «говорити з бандитами тією мовою, яку вони розуміють, і яка єдина дає ефект».

«Стратегічна концепція антитерористичної операції – дуже зрозуміла: звужувати кільце довкола груп незаконних бандоформувань. При звуженні кільця військовослужбовці мають заходити у міста і села без жодного пострілу», – наголосив Андрій Парубій. За його словами, за останній час мирні громадяни почали самостійно піднімати протести проти терористів, намагаються виганяти бойовиків, самостійно знищувати їхні блокпости. «Люди розуміють: там, де є бойовики – там загроза смерті, безлад, мародерство, знищення інфраструктури. І навпаки, де є наша армія – відновлюється спокійне життя. Багато населених пунктів, як от містечко Щастя на Луганщині, наші війська займають без жодного пострілу», – додав Секретар РНБО.

Концепція проведення АТО передбачає повне звільнення території України від бойовиків. З кожним днем кільце довкола терористів звужується все більше, українські ЗСУ намагаються відрізати бандитів від постачання з боку РФ. «Ми переконані що наша операція призведе до того, що ми змусимо бойовиків скласти зброю, повернутись в Росію. Щодо тих терористів, які мають руки в крові, вони будуть покарані згідно чинного українського законодавства», – зауважив Андрій Парубій. Він також додав, що Президент України поставив перед силовими відомствами завдання – максимально швидко взяти під повний контроль україно-російський кордон. Мова йде про створення буферної зони вздовж всього кордону шириною в 10 км.

Нагадаємо, сьогодні українські військові контролюють дві третини Луганської та Донецької областей – 23 райони з 36. У Донецькій області –13 з 18 районів, у Луганській області більше половини – 10 з 18 районів.