ПРИКОРДОННИКИ ЗАТРИМАЛИ «КАЗАЦЬКОГО ГЕНЕРАЛА», ПОВ’ЯЗАНОГО З ТЕРОРИСТАМИ

NEWS-03.07.14-6

Продовжується антитерористична операція на Сході держави. Внаслідок ефективних дій українських військових кількість обстрілів з боку терористів зменшилась. Водночас спостерігається тенденція використання бойовиками білого прапору для наближення до блокпостів та відкриття вогню по військовослужбовцях. На такі дії українські силовики реагують адекватно. Про це заявив на брифінгу в Києві речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрія Лисенко.

За його словами, учора ввечері прикордонники донецького загону у пункті пропуску «Успенка» зупинили для перевірки громадянина Росії. З’ясувалося, що у росіянина, який йшов на вихід з нашої країни, відміток про в’їзд в Україну не було. Під час перевірки речей чоловіка було знайдено погони генерал-майора «казачества», 10 шевронів народного ополчення, шеврон сибірських козаків, мисливський ніж, візитні картки координаційних центрів, електронний накопичувач та ноутбук. Під час перегляду інформації з флешки та ноутбука було виявлено безліч фото цього громадянина у формі генерала-майора казаків та фото козацького спецназу з автоматичною зброєю, документи спеціального призначення – посібник для руського казака, методи та способи боротьби ополченця, а в мобільному телефоні – номери терористів. Затриманого передали співробітникам АТО.

Крім того, на Харківщині у пункті пропуску «Куп’янськ-Вузловий» та «Козача Лопань» прикордонники затримали трьох підозрілих громадян Російської федерації. Як згодом з’ясувалось, вони намагались приєднатися до терористичних бандо формувань. Затриманим росіянам винесено постанову про заборону в’їзду на територію України терміном на 3 роки та повернуто в Росію.