ПІДРОЗДІЛИ АТО НАСТУПАЮТЬ НА НЕЗАКОННІ ЗБРОЙНІ ФОРМУВАННЯ

NEWS-01.07.14-1

На виконання рішення Президента України Верховного головнокомандувача Збройних Сил України про припинення перемир’я, особовий склад та підрозділи АТО почали активні дії зі знешкодження та знищення груп незаконних збройних формувань у зоні проведення операції. У військових спостерігається надзвичайно високий моральний та бойовий дух. Про це на сьогоднішньому брифінгу в Києві заявив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБОУ Андрій Лисенко. За його словами, українські військові завдають потужних авіаційних та артилерійських ударів по опорних пунктах, блокпостах, базах і місцях дислокації терористів. Це призвело до значного зниження активності банд бойовиків. Останній обстріл терористами позицій підрозділів сил АТО було здійснено о пів на першу ночі неподалік населеного пункту Тарани Шахтарського району Донецької області. Таким чином, упереджені удари, які завдали українські силовики, зірвали плани терористів щодо ескалації збройного протистояння та зменшили загрозу втрат серед мирного населення та українських військовослужбовців.
В результаті поновлення активної фази АТО групи терористів роблять спроби домовлятися з командуванням українських силовиків про створення коридору для переходу на бік сил АТО або беззбройного виходу на територію Російської федерації.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко за підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони України прийняв рішення зупинити дію режиму одностороннього припинення вогню на Донбасі. Таким чином режим припинення вогню, проголошений Президентом 20 червня та подовжений до 22:00 30 червня, офіційно завершено.

Після оголошення перемир’я режим припинення вогню було порушено бойовиками понад 100 разів. Тільки за останню добу перемир’я терористами скоєно 15 обстрілів автомобільних колон, блокпостів та позицій підрозділів ЗС України в районі населених пунктів Крива Лука, Слов’янськ, Калиново, Іллічівка, Костянтинівка, Краматорськ та Металіст.