ВІДБИТИЙ У ТЕРОРИСТІВ ТАНК Т64 БВ – РОСІЙСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ

 

Танк Т64 БВ, захоплений українськими військовими під час атаки терористів під Артемівськом, був переправлений на територію України з Російської Федерації. Про це на сьогоднішньому брифінгу в Інформаційно-аналітичному центрі заявив заступник начальника головного командного центру ЗСУ полковник Юрій Миколенко.

За його словами, на підтвердження цього є достатньо доказів – і дані з корпусного номеру, і номер акумуляторної батареї підтверджують російське походження бойової одиниці. Встановлено також, що за заводськими номерами, танк Т-64 було виготовлено у жовтні 1987 року на Харьківському танковому заводі. Проте на обліку збройних сил України цей танк не перебував. Як свідчать архівні дані, ще в 90-х роках цю бойову одиницю відправили до військової частини на території тодішньої РСФСР.
«Сьогодні російський танк проходить повну ідентифікацію. Зрозуміло, держава не збирається передавати його назад до Росії. Якщо буде потрібно, він може використовуватись проти тих терористів, які направили його проти нас», – зазначив представник Міноборони.

Полковник Миколенко додав, що за час проведення АТО у бойовиків вилучили також ручний вогнемет «Шмель» з написом «Из России с любовью», а також чимало одиниць стрілецької зброї, які були також завезені з території Російської федерації.

Нагадаємо, на підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України Президент продовжив дію режиму незастосування сили до 22:00 цього дня.  На даний час триває засідання РНБОУ з даного питання.российский танк-общий вид-4