ЗВЕДЕНА ІНФОРМАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЦЕНТРУ РНБОУ НА 12:00 27 ЧЕРВНЯ

Сьогодні вранці Україна підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом.Підпис від України під заключною (економічною) частиною Угоди поставив президент держави Петро Порошенко та лідери усіх країн-членів Євросоюзу.

Також ми підтверджуємо інформацію, що за минулу добу було звільнено 4-х спостерігачів ОБСЄ. Терористи протримали їх у заручниках протягом 32-х днів.

 

Сьогодні о 22 годині спливає термін дії тимчасового припинення вогню в односторонньому порядку, відповідно до Плану Президента України з мирного врегулювання ситуації у східних регіонах України.

 

Ситуація в зоні проведення АТО

Незважаючи на обіцянки підтримати пропозицію Президента України про тимчасове припинення бойових дій, терористи систематично їх порушують. Продовжуються напади та обстріли позицій українських силовиків.

 

  • Протягом доби терористами скоєно 11 обстрілів українських блок-постів та позицій підрозділів ЗС України в районі Слов’янська, Артемівська, Кривої Луки та Краматорська. Напади терористів відбито.

 

  • Протягом доби українськими силовиками захоплено 2 танки Т-64Б. Також військовослужбовцями Національної гвардії України підбито 1 танк терористів. Походження усіх трьох танків з’ясовується. З боку українських силовиків є втрати. 5 наших захисників загинуло.

 

  • 26 червня неподалік населеного пункту Ніконорівка  прикордонний наряд виявив безпілотний літальний апарат, який рухався у повітряному просторі України зі сторони Росії вздовж українсько-російського кордону. Українськими прикордонниками безпілотник було обстріляно, а розвідувальну місію росіян зірвано.

 

  • Учора протягом семи годин тривав штурм військової частини Національної гвардії в Донецьку. Бойовики використовували БРДМ та БТРи. Після кількох штурмів та вичерпання боєзапасу для збереження життя особового складу його було передислоковано. Командира частини захоплено у полон.

 

  • Учора о 21.00 терористами було здійснено артилерійський обстріл Краматорська, в ході якого  був пошкоджений дев’ятиповерховий будинок. Внаслідок обстрілу отримали поранення 2 мешканці даного будинку. Декілька снарядів потрапило на фільтрувальну станцію міськводоканалу, на якому знаходяться запаси хлору. На щастя, снаряди не вибухнули.

 

  • Станом на 27 червня рішенням Кабінету міністрів України  припинено рух в 9 пунктах пропуску, які знаходяться в зоні конфлікту, а саме: міжнародних – 5 (автомобільних – 4, залізничних – 1); місцевих – 4.

 

Наслідки дій терористичних угруповань для цивільного населення України та запобігання їм з боку держави

  • 26 червня під тиском  терористів на радіотехнічній передавальній станції у Донецьку було змінено трансляції українських телевізійних каналів ICTV та донецького муніципального 12 каналу на російські телеканали. Це в черговий раз підтверджує факт координації інформаційної війни на території України з боку Росії.
  • Представники російських спецслужб спільно з поліцією Росії здійснюють спроби вербування українських заробітчан, які працюють на території Російської Федерації. Просимо громадян України бути пильними._DSC6564