ЗВЕДЕНА ІНФОРМАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЦЕНТРУ РНБОУ НА 12:00 26 ЧЕРВНЯ

Як повідомив сьогодні на щоденному брифінгу речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеуи і оборони Андрій Лисенко, обстановка у Донецькій та Луганській областях залишається напруженою. На фоні декларування керівництвом України, РФ, західними країнами та міжнародними організаціями необхідності деескалації ситуації в регіоні, терористи продовжують бойові дії, які супроводжуються нападами на блокпости сил АТО, вбивствами мирних громадян та їх викраданнями, блокуванням діяльності місцевих підприємств.

 

Керівництво Росії здійснює демонстративні заходи з нібито деескалації ситуації на сході України. Як приклад – відкликання дозволу Ради Федерації на введення російських військ на територію України. Незважаючи на це, у міністерстві оборони Росії трактують скасування Радою Федерації вказаної постанови як формальність. Зазначається, що російська сторона, попри офіційні заяви, залишатиме за собою право на можливе військове втручання в Україну.

Цим кроком Кремль прагне відтермінувати час та унеможливити застосування третього рівня санкцій проти Росії. Водночас продовжується прихована підтримка бойовиків необхідними ресурсами.

 

Ситуація на кордоні

 

  • З метою моніторингу ситуації патрульними літаками Держприкордонслужби обстежено 553 км  україно-російського, україно-білоруського кордону та 4642 км2 в межах Азовського моря. Порушень державного кордону не виявлено.

 

  • Простежується наступна тенденція діяльності прикордонної служби Росії – коли бойовиків, які в’їжджають з Росії  в Україну, впускають не помічаючи, а у зворотному напрямку – знищують. Так, 25 червня, неподалік села Провалля Свердловського району Луганської області, в безпосередній близькості від лінії кордону, на нейтральній території, російські прикордонники розстріляли «Газель». В авто перебували громадяни РФ, які брали участь у бойових діях на території України на боці терористів.

 

Ситуація в зоні проведення АТО

 

  • Незважаючи на оголошення українською стороною режиму «припинення вогню», терористи продовжують проводити обстріли блокпостів та збройні напади на колони підрозділів силових структур України у Донецькій та Луганській областях. Протягом доби незаконними збройними формуваннями скоєно 7 обстрілів блокпостів та позицій підрозділів ЗС України в районі населених пунктів Слов’янськ, Крива Лука, Краматорськ. Всі напади терористів відбито.

 

  • Зокрема, 25 червня о 22:10 було здійснено обстріл блокпоста біля с. Іванівка Донецької області. Напад відбито.

 

  • Сьогодні зранку відбувся обстріл позицій сил АТО в районі аеродрому Краматорська. Вогнем у відповідь наші військові примусили нападників відступити.

 

  • Сьогодні ж група терористів кількістю до 10-ти осіб обстріляла блокпост сил АТО поблизу Донецька Українські військові дали гідну відсіч нападникам. Один терорист вбитий. З боку наших військових постраждалих немає.

 

Наслідки дій терористичних угруповань для цивільного населення України та запобігання їм з боку держави

 

  • 25 червня фахівці Держспецзв’язку відновили роботу станції урядового зв’язку у м. Маріуполь.

 

  • У місті Новогродівка Донецької області бойовики здійснили спробу захоплення міськвідділу міліції. Після перестрілки працівники МВС затримали нападників.

 

 

  • Терористи у місті Донецьк захопили молитовний дім Церкви мормонів для розміщення бойовиків.

 

  • На території санаторію Ювілейний у місті Слов’янськ унаслідок розгерметизації терористами генераторної установки родону можливе різке зростання радіаційного фону НА ТЕРИТОРІЇ УСТАНОВИ. Міністерство надзвичайних ситуацій вживає усіх можливих заходів для уточнення рівня загрози та захисту цивільного населення.Андрій Лисенко