ЗВЕДЕНА ІНФОРМАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЦЕНТРУ РНБОУ СТАНОМ НА 18:00 23.06.2014

Як повідомив сьогодні  о 18:00 на брифінгу речник ІАЦ РНБОУ Володимир Чеповий, за період з 09.00 до 17.00 випадків застосування зброї не зафіксовано. Спроб захоплення адміністративних будівель, військових частин та ін. не було.

Ситуація на кордоні

Прикордонні підрозділи України продовжують здійснювати охорону та оборону державного кордону України, займаються облаштуванням нових баз дислокації, опорних пунктів та блокпостів.

Ситуація в зоні проведення АТО

Зафіксовано ознаки підготовки терористами до штурму Луганського аеропорту, поблизу якого спостерігається активність озброєних бойовиків. Так, на відрізку дороги с. Розкішне – місто Лутугине Луганської області, зафіксований БТР та близько 30 озброєних осіб. Друга група терористів зафіксована поблизу с. Переможне Лутугинського району.

 

–       Сили АТО сьогодні отримали черговий доказ підтримки Росією дій бойовиків, які проводять диверсійно-розвідувальну діяльність на сході України.

Нашими підрозділами була виявлена професійно підготовлена та забезпечена в інженерному плані засідка. Схема її створення дозволяє стверджувати, що облаштуванням позиції займались військові професіонали.

Номенклатура та рік виготовлення зброї та боєприпасів дозволяє стверджувати, що захоплена у бойовиків зброя має російське походження. Разом із боєприпасами знайдено пломбу Федеральної митної служби Російської Федерації.b6d7090a321aeca0f529ab265a288b1b_XL

–       Сили АТО виводять мирне населення із зони бойових дій.

Наслідки дій терористичних угруповань для цивільного населення України та запобігання їм з боку держави

Напруженість ситуації в регіоні вносить свої корективи у забезпечення життєдіяльності територій. Відновити повною мірою водопостачання, пошкоджене під час бойових дій, поки не вдається. Фахівці продовжують роботи з відновлення функціонування каналу «Сіверський Донець – Донбас». У Горлівці Донецької області водопостачання здійснюється за резервною схемою. Фахівці міського водоканалізаційного господарства за добу ліквідували 17 поривів водопостачання. У Ясинуватському районі в населеному пункті Очеретине водопостачання припинено.

Фінансування виплат пенсій за червень здійснюється в Донецькій області за графіком, за винятком Краматорська, Сніжного, Слов’янська та Слов’янського району. У зв’язку з неможливістю виконання функцій держави щодо забезпечення виплат непрофінансованими залишаються 217,2 млн. грн. за травень-червень. Зростає невдоволення пенсіонерів та працюючої частини населення у зв’язку з припиненням виплат.

Так, в Торезі агресивно налаштовані пенсіонери прийшли до будівлі міського відділу Пенсійного фонду України з вимогою виплатити гроші. В той же час терористи продовжують акції залякування та тиску на співробітників органів державної влади, що ускладнює в тому числі і питання виплати пенсій. В Артемівську Донецької області бойовики викликали на допит керівництво місцевого Пенсійного фонду.

 

Телефонний зв’язок та доступ до мережі Інтернет у населених пунктах Луганської області – Алчевськ, Красний Луч, Лисичанськ, Стаханов, Біловодськ, Сватово, Щастя відновлено по резервним каналам. Пошкодження оптичного кабелю зв’язку на ділянці Луганськ – Сєвєродонецьк не усунуто через тимчасову недоступність місця аварії.

Підготовка українських військових

23 червня на базі Навчального центру Національної гвардії України у селищі Нові Петрівці відбулися урочистості з нагоди прийняття присяги на вірність українському народові військовослужбовців батальйону «Донбас». Ці бійці ніколи до цього не служили у війську, але вже пройшли відповідну підготовку та найближчим часом відбудуть для виконання службово-бойових завдань у східні регіони країни.

Отже, станом на 17 годину можемо констатувати, що мирний план Президента України Петра Олексійовича Порошенка, має результатом фактичне припинення вогню в регіоні.