Зведена інформація Інформаційно-аналітичного центру РНБО станом на 12:00 22.06.2014

 

«Як відомо, о 22-й годині 20 червня за наказом Президента України – Верховного Головнокомандувача ЗС України Петра Порошенка українські силовики припинили бойові дії, що передбачено мирним планом глави держави з урегулювання збройного конфлікту на сході держави.

 

Армія взяла під вогневий контроль і встановила режим оборони майже по всій лінії державного кордону з Росією в Луганській та Донецькій областях», – повідомив речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони Володимир Чеповий.

 

Разом з цим в ніч з 21 на 22 червня в районі населеного пункту Червонопартизанськ Луганської області  відбулось бойове зіткнення з терористами, які відкрили вогонь з мінометів, РПГ та стрілецької зброї. В результаті бою підрозділами Держприкордонслужби у взаємодії з Міністерством оборони напад було відбито. Один прикордонник отримав поранення, втрат немає.

 

У цей же час в районі населеного пункту Бірюкове Луганської області  групою бандитів була здійснена спроба нападу на блокпост. В результаті злагоджених дій прикордонників та військових напад було відбито, постраждалих немає.

 

В районі міста Свердловськ Луганської області близько 19 години, група терористів з 6 осіб, переодягнених у форму українських військових, обстріляла пасажирський автобус, який перевозив  гірників  шахти «імені 60 років СРСР». Звертаємо увагу, що це далеко не перший випадок обстрілу мирних жителів зі сторони бандитів. Наприклад, випадки тероризування місцевого населення у містах Слов’янськ та Краматорськ відбуваються практично щодня.

 

На територію шахти «Комсомолець Донбасу» у місті Кіровське приїхали до 100 терористів за підтримки 1 БТР і хотіли захопити підприємство. Після відмови бойовики викрали 13 КрАЗів, 5 автомобілів ГАЗель, 4 легковика та пограбували банкомати, що знаходяться на території шахти.

 

До речі, багато фактів протиправної та терористичної діяльності знаходяться у загальному доступі на громадському сайті www.dokaz.org.ua

 

Крім цього, після припинення вогню українськими правоохоронцями, тільки за останню добу бойовиками було обстріляно 7 українських блок-постів.

 

Попри мирні ініціативи Президента, терористи облаштовують нові бази дислокації та опорні пункти  в Луганській та Донецькій областях.

 

Так, у Донецькій області в районі села Дмитрівка зафіксовано появу  техніки у складі 5 танків, 7 БТР, КАМАЗів та УРАЛів зі 140 особами, частина серед яких є громадянами РФ. За наявною інформацією, цю техніку було перекинуто з АР Крим.

 

Держприкордонслужба завершила переведення системи логістики на забезпечення частин та підрозділів в умовах бойових дій. Наразі прикордонники додатково забезпечуються продуктами харчування, бронежилетами, шоломами та іншим необхідним майном.

1403347682-9621-vladimir-chepovyiy