Зведена інформація Інформаційно-аналітичного центру РНБО станом на 12:00 21.06.2014

Гл Чеповий _DSC5551

 

Як повідомив сьогодні на брифінгу речник Інформаційного центру Ради національної безпеки та оборони України Володимир Чеповий, Президент України Петро Порошенко вчора оголосив мирний план з врегулювання ситуації на сході України. Збройними силами та іншими силовими підрозділами України забезпечується виконання Наказу Президента України про встановлення контролю над державним кордоном України. Вчора ж Президент прийняв рапорт генерал-лейтенанта Віктора Муженка про те, що 20.06.2014 о 18.30 було завершено операцію по встановленню на кордоні режиму оборони. Президент наказав переходити до наступної фази мирного плану — встановлення режиму контролю над державним кордоном.

 

 

Наявна ситуація на кордоні характеризується наступним чином: Протягом ночі було здійснено збройні напади терористів на чотири українські прикордонні підрозділи в районах  Ізварине і Довжанський в Луганській області та Виселки і Успенка в Донецькій області. Нападники вели  шквальний мінометний вогонь та застосовували снайперську та автоматичну зброю. Українські прикордонники в кожному випадку нападів відкривали вогонь у відповідь та відбили напади бойовиків. З боку українських прикордонників 9 бійців поранені, троє з них у важкому стані. Втрат немає.

Всі бойовики, терористи та диверсанти, які порушують оголошений режим припинення вогню отримають жорстку та адекватну відповідь.

 

 

 

На українському кордоні можливі провокації. Так, на території Російської Федерації поблизу с. Міллерово Куйбишевського району Ростовської області виявлена військова техніка, у т.ч. танки з українськими розпізнавальними знаками, поблизу яких помічені військовослужбовці, які одягнені в уніформу ЗС України. Метою цього може бути здійснення провокацій на території України чи навіть Росії.

 

Речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Володимир Чеповий закликав усіх приєднатися до мирного плану Президента України та дотримуватися режиму припинення вогню.