Оперативна інформація Інформаційно-аналітичного центру РНБО станом на 12:00 20.06.2014

 

_DSC5552 

Як повідомив сьогодні на брифінгу речник Інформаційного центру Ради національної безпеки та оборони України Володимир Чеповий, ситуація в зоні проведення АТО наступна:

 

Ситуація на кордоні України

 

Тривають бої у прикордонних районах Луганської та Донецької областей. Бойовики відступають та вимушені будувати нові опорні пункти та бази. Одночасно Російська Федерація продовжує нарощувати  військову присутність поблизу кордону. У районі російських міст Гуково, Новошахтинськ, селищ Васецьке, Новоровенецькезафіксовано велику кількість особового складу та бронетехніки на кордоні з Україною.

В рамках операції «Кордон» проводяться заходи із затримання екстремістів, вилучення зброї та боєприпасів.

 

Хід проведення АТО

 

 • 19 червня протягом доби було знищено близько 300 терористів, захоплено БРДМ, КАМАЗ з встановленими вогневими засобами, кілька ПЗРК, значну кількість стрілецького озброєння.Внаслідок боїв у районі смт Металіст (Слов’яносербський р-н, Луганська обл.) був знищений майже весь батальйон терористів «Заря».

 

 • Українські силовики продовжують створювати кільце оточення навколо населених пунктів та районів, де дислокуються бойовики. Особлива увага приділяється населеному пункту Закотне Луганської області, який є важливим для терористів, оскільки саме через нього останнім часом здійснювалося постачання до Слов’янська зброї та боєприпасів.

 

 • У результаті бойових дій у районі населених пунктів Ямпіль, Крива Лука, Іллічівка  Краснолиманського району Донецької обл. із застосуванням бойової авіації та артилерії знищено укріплені позиції бойовиків.

 

 • На даний момент підрозділи Збройних сил і Національної гвардії України звільнили від терористів Ямпіль та Кіровськ поблизу Красного Лиману Донецької області. Взято під контроль міст через річку Сіверський Донець. Місто Слов’янськ є практично блокованим українськими силовиками. У ході цих боїв загинуло 12 військових ЗС України та 1 боєць Національної гвардії.

 

 • Вкотре був відбитий напад на Центральну базу зберігання бронетехніки в Артемівську, бойовики понесли втрати.

 

 • Сили АТО реагують на рух колони російських вантажівок в складі 7 КАМАЗів, без розпізнавальних знаків з причепами, на маршруті: Сніжне – Ямпіль – Слов’янськ (Донецька обл.).

 

 

Наслідки дій терористичних угруповань для цивільного населення України та запобігання їм з боку держави

 

 • Бойовики-кадировці батальону «Восток» примусово захопили приміщення 4-го факультету Донецького юридичного інституту.
 • У Луганську розповсюджуються листівки, в яких жителі міста просять терористів і диверсантів залишити місто. Зокрема, мешканці вимагають прибрати барикади з центральних вулиць міста, не ховатися за спинами мирних жителів та вийти з міста.
 • У Донецьку, Луганську та Слов’янську функціонують центри з вербування найманців для участі у бойових діях на боці бойовиків.

 

 • У Донецьку завдяки діям української влади частково розблоковано роботу Управління Національного банку України в Донецькій області та Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області. Здійснюються деякі види платежів. Крім того, в місті проводяться роботи з благоустрою: відновлюється асфальтове покриття автодоріг та тротуарів, ремонтуються внутрішньоквартальні дороги, поліпшується зовнішнє освітлення.

 

 • У Червоному Лимані триває робота з відновлення життєдіяльності території. Відновлено рух електропоїзда сполученням Червоний Лиман-Святогірськ-Харків. Вирішуються фінансові питання: отримано 3,5 млн.грн. для виплати пенсій. Підготовлено 1 тис. місць для проживання громадян, що виїжджають із зони проведення АТО.