ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ОГОЛОСИВ МИРНИЙ ПЛАН ТА ВІДДАВ НАКАЗ ПРО ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ НА СХОДІ УКРАЇНИ

Президент України, головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко представив сьогодні мирний план з врегулювання ситуації на сході України. Про це повідомляє офіційний сайт Голови Держави.

Під час своєї поїздки на Донбас, Президентом України був відданий наказ про припинення вогню у зоні дії АТО, який триватиме з 22.00 20 червня до 10.00 27 червня.

За наказом Президента України, сили АТО переходять «до наступної фази мирного плану — встановлення режиму контролю над державним кордоном».

Петро Порошенко заявив: «З мого боку будуть ініційовані рішучі кроки для того, щоб мешканці Донбасу відчували себе у безпеці, що вони українці. Вимагаємо, щоб бойовики склали зброю, звільнили захоплені приміщення, зупинили мародерство, припинили озброєний опір, відійшли від Державного кордону України. Якщо цього не відбудеться протягом тижня, адже припинення вогню оголошується на один тиждень, по закінченню терміну, рішучими кроками ми наведемо порядок на сході. Ті, хто не прийме умови припинення вогню, мають бути знищені. Ті, хто не складе зброю, утримує заручників, вбиває українців, не мають права на пробачення. Всім решта ми даємо шанс на мирне життя».

Висловлюючись з приводу контролю над Державним кордоном України, Президент зазначив, що в даному випадку мова йде про військовий, бойовий контроль.

«Мова не йдеться про те, що зараз ми побудували паркани, інженерні споруди, розставили прикордонників… ні. Але сьогодні розставлені блокпости оснащені важким озброєнням, і мною надано доручення — у випадку спроби прориву на українську територію важкої техніки або вантажівок з озброєними найманцями, Збройні Сили здатні забезпечити оборону Державного кордону, — заявивПетро Порошенко. – Після доповіді керівництва Збройних Сил мною буде відданий наказ всім військовим армійським підрозділам, Національної гвардії, МВС, прикордонникам, батальйонам територіальної оборони про зупинення вогню. Ми дуже сподіваємося, що цей наказ буде почутий і підтриманий. І я сподіваюся, що історичний шанс, коли мир буде повернутий на землю Донбасу, буде використаний».

Після президентської наради, на якій були присутні  Секретар РНБО Андрій Парубій, перший заступник керівника АТЦ СБУ генерал-лейтенант Віктор Муженко, командувач Національної гвардії Степан Полторак, в.о. Міністра внутрішніх справ Арсен Аваков, а також представники Держприкордонслужби, Голова держави оголосив, що новий етап плану мирного врегулювання відбувається за допомогою  інспекторів ОБСЄ. В плані чітко обмежуються терміни для здачі зброї тими учасниками незаконних збройних формувань, які , готові підтримати мирний шлях вирішення конфлікту на сході.

На закінченні наради Президент заявив: – «У випадку, якщо буде здійснено збройний напад на українські підрозділи або мирне населення, наші військові будуть відкривати вогонь у відповідь».1_petro_poroshenko